| emanuela2005 a întrebat:

Ce credeti voi despre galaxie?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Am o parere buna despre Galaxia. Cam colorata, dar fata de treaba.Ma vad cu ea din cand in cand, Lucreaza la un non stop din apropiere.Are deja cativa copii pe nume Venus, Pluto, Mercur, dar este inca tanara deci probabil va mai face cativa.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O minune a naturii ce as putea sa spun altceva, hidrogenul vezi cate creaza in miliarde de anii fara creatori, spirudusi, zeii pur simplu gravitatie, hidrogen si niste mari reactore nucleare

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i infinita!

| Theo94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este infinita, iar deca se refera la Calea Lactee are un diametru de 100 000 de ani lumina, conform ultimelor teorii nici universul nu este infinit.

| drutzix a răspuns (pentru Theo94):

Nu te obosi cu proasta aia laughing

| emanuela2005 explică (pentru drutzix):

La mine te referi?

| T0T a răspuns:

Că săraca e luată la rost de unii ce nici nu știu ce e aia galaxie. Cred că se răsucește în marele ei mormânt întunecat și rece...

| HazelEyes77 a răspuns:

E conglomeratie de stele, nebuloase, planete, asteroizi etc. A noastra se numeste Calea Lactee datorita albului stralucitor reflectat de ea. E doar una din miliardele de galaxii care umplu Universul ca o picatura intr-un ocean.

| Caro34 a răspuns:

Ca-i in continua schimbare...

| drutzix a răspuns:

E ok, o galaxie in spiralata ca restul.
Tu ce crezi despre ea?

| emanuela2005 explică (pentru drutzix):

Cred că este foarte frumoasa. Culorile ei, stele și celelalte corpuri cerești se amestecă într-un tablou minunat de culori. Plus că albastrul de nuanța văzută in pozele cu galaxii este preferatul meu

| drutzix a răspuns (pentru emanuela2005):

Nu, stai linistita, ma refeream pe DonnaAlba am numit-o proasta.
Credeam ca te referi la galaxia noastra. Da, is frumoase happy

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Drutzix pe viitor te rugam sa numai folosesti complimente de astea pe TPU ok

| drutzix a răspuns (pentru RAY):

Nu mai*
N-am ce sa fac, de obicei nu fac asta dar ma enervez cand vad habarnisti care se gasesc sa vorbeasca aiurea si te jignesc atunci cand ii contrazici, si nu am spus ca e proasta din cauza raspunsului de aici ci pentru alt raspuns la alta intrebare.

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Te inteleg, da tu dovada de ratiune si educatie

| Elide a răspuns:

Este o fumuseete pe care omul n.o s.o cuprindă vreodată!

Răspuns utilizator avertizat