| 7lrn7 a întrebat:

Ce culoare are blana ursului polar?
eu stiam ca transparenta si ca e alba de la zapada

Răspuns Câştigător
| aliyna a răspuns:

Culoarea blănii este albul, dar poate fi galbuie sau gri în timpul verii. Însa explicația științifica a culorii lor este că firele de păr, incolore, sunt goale în interior ca fibrele optice și conduc razele ultraviolete spre pielea lor neagră, unde sunt absorbite

7 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nu e transparentahappyE alba.

| miky_4769 a răspuns:

rolling on the floor tare astarolling on the floor

| DonAnonymius a răspuns:

Sunt sigur ca poti gasi raspunsul aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Urs_polar. ori incearca in varianta in engleza

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are culoarea albă.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Urs_polar
Pa, pa.

| mihaibrasov a răspuns:

Transparenta. wow. Doar daca e ursul polar harry potter care are mantaua fermecata primita cadou de la lordul cap-de-viu happy. (ala cap-de-mortaciune nu face cadouri).

Stefan
| Stefan a răspuns:

Blana ursului polar este alba, dar exista posibilitatea sa fie si galbuie sau chiar gri in timpul verii.

| Arekusu a răspuns:

E transparenta!