| Fineness a întrebat:

Ce culoare si ce gust are dragostea?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Negru opac, nu te lasa sa vezi dincolo de ea de parca ai merge cu ochii inchisi. Gust dulce-acrisor.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E roșie, nu, somon, catifelată și vibrantă și are gust de buze înmuiate în miere cu ardei iute și șoapte dulci și fierbinți. Dar mai are și gust de lacrimi, de țigară trasă la nervi, de apatie, de draci, de nopți nedormite, de doruri și frământări, de furtuni în pahar de apă... Depinde doar când o guști și când o privești. Este schimbătoare ca un cameleon...sau o blondă fără nume.

| NoChanceForUs a răspuns:

Dacă pui dragoste într-o prăjitură, și mai ești și bucătar, e bună.

| MeScorpion a răspuns:

Depinde. daca gandul tau ramane ratacit ar putea avea gust de sare... cel mai probabil...

| DorelSudoru a răspuns:

Faceti sex oral si o sa aflati.

| Ecea a răspuns:

Roz.
Cel putin a mea e roz, am vazut ca exista si negre.
Gustul il stie toata lumea, in special femeile.

| Dmesss a răspuns:

Dragostea mea e alb-albastra si are gust de victorie. Asta nu o spun eu, o spune fanul din mine.

| KyraW a răspuns:

Abstract.Nepalpabila.Incolora.Fara gust sau instructiuni proprii.De aia nu e inteleasa/traita/simtita cu adevarat

| elasexygagica a răspuns:

De trandafir si lumanari dar mai presus este gustul nectarului alb al barbatiilorlove struck

| itscloudyoutside a răspuns:

Sunt de parere ca dragostea are culoarea pe care vrem noi sa i-o dam. Cat despre gust... Unii o simt dulce, altii amara, iar cei mai multi ambele. Dar ma rog, nu prea mai exista dragoste in ziua de azi...

| benny a răspuns:

Culoare: rosie, roz
gust: dulce, amar

| CrazyTeenager a răspuns:

Incolora, fara gust, dragostea se simte.

| Rockart a răspuns:

De aceeasi parere cu Wooden.

| francesca89 a răspuns:

Ce intrebare frumoasa.
Eu cred ca e mov si are gust de piersici

| mandreea13 a răspuns:

Este prea scumpa pentru a o putea cumpara sa o gust

| marina28 a răspuns:

Poate fi roz si dulce dar si neagra si amara. depinde de destinul fiecaruia desi la un moment dat toti o vom gasi pe cea roz si dulce. [ fiecare planta are umbra ei ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea-culoare: rosu(ma gandesc tot timpul la o inima rosie:X
-gust:dulce/amar(epinde de relatia fiecaruia)
pana la urma aceste (culoare si gust) nu exista la cuvantul dragoste poate ca ai vrut doar sa te distrezi nitellaughing
te pupic:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic nu are culoare si nici gustwinking

| MeScorpion a răspuns (pentru anonim_4396):

"Practic". Serios? thinking pai asta-i interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare applause.

| Fineness explică (pentru anonim_4396):

EinsteiNEL,foarte tare, ce anume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fineness):

Intrebarea este fara raspuns, cit nai incerca ajungi la concluzia ca, ce n-ai spune este adevarat sau o mare minciuna este o intrebare 10 si e prima intrebare de 10 pe care am dato.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate culorile. Seamana cu fluturii. Care dispar iarna spre a reaparea primavara, in toate formele si culorile. They seem different, still it's the same core: love.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marquez spunea ca iubirile neimplinite au gustul migdalelor amare

| Jane a răspuns:

Cand ma gandesc la dragoste, prima culoare care imi vine in minte este ROSUL. Cat despre gust, dragostea se aseamana cu apa proaspata. Este excelenta, dar nu putem spune niciodata cu exactitate ce gust are, stim numai ca e buna. Sper ca te-am ajutat!

| quadroq a răspuns:

Alb-negru si amar