| RobertG101 a întrebat:

Ce e mic si verde mancator de pietre?

Răspuns Câştigător
| ??? a răspuns:

Un castravete cu vointa.

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu, după ce te vopsești cu verde!

Anumiți acizi ( și eventual anumite baze ) pot pot ataca diverse pietre și apar anumite combinații chimice și nu mai este piatra inițială!

Apele și vânturile erodează și munții.

| Dumnezău a răspuns:

Un sarpe. Unele specii chiar mananca pietre, cand nu au nimic altceva, ca sa aiba si ei ceva in stomac.

Răspuns utilizator avertizat
| MarYan00 a răspuns (pentru RobertG101):

Da ma castravetele are marime de insecta, bv laughinglaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru RobertG101):

Sunt si mici,destule specii.O insecta e mai mica decat o piatra, nici nu poate cara o piatra; mic, verde si mancator de pietre, poate fi si o valva verde de aspirator, care le inghite.

| AlexandruChiser a răspuns:

Micul verde, mancator de pietre

| RocketQueen31 a răspuns:

Micul verde mancator de pietre big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Necste a răspuns:

Micul verde mancator de pietre laughingwinking