| navarre a întrebat:

Ce este destinul, si ce influenta avem noi asupra lui? Astept pareri(eu am parerea mea proprie)

Răspuns Câştigător
| cascadorys a răspuns:

Destinul este felul in care ne traim viata.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Se zice ca ce ti-e scris in frunte ti-e pus si ca nimic nu e la intamplare! Uneori asa e pentru ca daca stai sa te gandesti la legaturile dintre anumite evenimente constati cu stupoare ca se leaga si inca cumbig grin.Pana la urma urmarim cu totii un plan facut inainte de a ne naste, ceea ce uneori e reconfortanthee hee

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu cred în destin, dar nici în faptul că viaţa noastră este un absolut hazard. Oricum, viitorul ţi-l faci tu şi dacă dai vina pe destin pentru orice greşeală nu rezolvi absolut nimic. Totul depinde doar de TINE.happy

daniela
| daniela a răspuns:

Noi nu putem influenta destinul el este scris de cel de sus si nu avem cum s-l schimbam

| zorialbi a răspuns:

Eu nu cred in destin, Dumnezeu ne-a creat liberi. E adevarat ca El este Atotstiutor si stie tot ce se va intampla pana la sfarsitul lumii, dar asta nu inseamna ca ne influenteaza alegerile. Fiecare e liber sa aleaga calea pe care o doreste dar dupa moarte va da socoteala la judecata pentru faptele sale.
Deci: eu nu cred in destin, cred in purtarea de grija a lui Dumnezeu.

| sy46 a răspuns:

Atata timp cat crezi in destin, nu poti avea o influenta asupra lui deoarece cei care cred sunt de parere ca asa "ti-e scris". E alegerea ta daca alegi sa crezi sau nu in destin( sunt sigura ca esti si credincioasahappy ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti influenta ceea ce nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot universul este in miscare. Suntem intr-o continua manifestare a constiintei, o transformare de la cel mai mic nivel pana la cel mai mare. Nimic nu ramane neschimbat, asa cum prin big-bang a evoluat si este in continua expansiune; asa si noi luam rolul in acest joc al evolutiei, este posibil ca anumite lucruri sa fie predestinate, un destin al universului exista cu siguranta si cum noi facem parte din el, de ce nu? exista destin, noi il modelam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vinzi lilieci in piata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai vinzi lilieci in piata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destinul este in noi. Il purtam cu noi pretutindeni, doar schimbandu-ne pe noi ne putem schimba viata. Trasaturile noastre de personalitate sunt destinul nostru.

| deea_9894 a răspuns:

Parerea mea era ca destinu ti-l croiesti tu, dar de un an nu mai am aceasta parere. Chiar nu stiu ce sa spun. Uneori tin sa cred ca mi-l pot face singura dar se pare ca nu.

| simonapopovici a răspuns:

Daca ai deja o idee a ta, ce astepti de la cel care ar trebui sa iti raspunda? Sa ti-o confirme sau sa ti-o schimbe?

| november a răspuns:

Eu cred ca nu exista destin, exista maktub,(cautati pe google), noi ne cream realitatea, noi alegem ce facem in viata. daca un om omoara pe cineva ce face?, isi ice ca destinul e de vina? Dumnezeu nu vrea sa omoram sa fim tristi, sau sa ne temem de el. parerea meahappy