| Anonimm30 a întrebat:

Ce este mai important, tara sau oamenii din tara?

21 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Din moment ce soldaţii pe front îşi dau viaţa pentru patrie, e clar că patria e mai importantă decât viaţa lor.

| RAY a răspuns:

Oameni din țară, svabi cand au ajuns in mlastina au facut ceva si pe unde au mai fost, la fel si sasi au facut ardealul, desi Romania merita un presedinte german de ce nu un guvern german, eu spun ca merkel sa fie pusa prim ministru, 30 de ani toti vau dezamagit,iohannis nu poate face nimic,fura toti din toate partidele,fritz la fel,doi germani nu poate schimba totul, trebuie totul sa fie condus de germani, parlament, guvern, presedinte, judecatorie tot

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Vad ca nu au inteles astia intrebarea ta

| sabin89 a răspuns (pentru RAY):

"trebuie totul sa fie condus de germani" - sau de englezi

| RAY a răspuns (pentru sabin89):

Corect,de svabi, iohannis e sas, fritz e svab, parerea mea germani buni stau in tara lor

| relian a răspuns (pentru RAY):

Pe baba cloanta ia-o si duo acasa la tinelaughing daca Germania se lauda cu Merkel s-a dus dreacu tot. Presedintele tau e varza,cu asta trebuie sa vorbesti azi si sa asculti peste cativa ani.
Nu mai da exemple de germani care au condus tara asta ca nu ai pe cine.
Ardealu exista inainte sa vina sasii tai laughing ala este un teritoriu, sa nu spui cal carau aia in carca.
Germanii tai au furat la greu, au omorat au, distrus tot ce intilneau in cale, au furat pe unde au trecut si ce au gasit, tu cu astia te lauzi.Ca au avut perioada lor, aia da, dar sau dus de mult.Germanii nau ce conduce,s-a vazut cand au condus ei ce s-a intamplat,dezastru,razboi, sa te lauzi fa ceva fara sa distrugi, fara sa furi, fara sa dai in cap.
Singurii care au fost mai cinstiti is americanii, in rest au furat tot pe unde au trecut, dai la jalea pe toti laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai important din ce punct de vedere? Țara este o unitate geopolitică formată dintr-o poziție geografică și o entitate politică care implică populație, oameni. Dta întrebi în final, ce e mai important, vasul sau conținutul? Din nou, din ce punct de vedere? Care este criteriul dtale de importanță când pui întrebarea?

| Catrice a răspuns:

O țară nu e țară fără locuitori.

| Frank51 a răspuns:

Nimic nu este mai important decât sarmalele și micii! Ah era sa uit de bere!

| johnnny123 a răspuns:

Din ce punct de vedere "mai important"? Daca-ti este lene sau esti incapabil sa explici la ce te referi, mai bine nu mai pui intrebari.

Este ca si cum ai intreba "ce este mai important, aerul, pamantul sau apa?"

| raMLesS a răspuns:

Important ca ce?
Intrebare de 2 bani.

| aditimus a răspuns:

Sau

| DaniTDCI a răspuns:

Cei mai importanti sunt oamenii, acestia construiesc tara si o mentine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țara e un concept destul de abstract, mai ales cu sensul de națiune pe care îl folosești tu aici. Oamenii sunt palpabili. Deci incontestabil, oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur oamenii. Dacă țara e frumoasă și bogată dar oamenii din ea sunt ignoranți și de slabă calitate morală, atunci vor duce țara la vale și o vor distruge.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Amândouă și țara și oamenii

| Mopmop a răspuns:

Importanta e educatia data oamenilor din tara respectiva! Teritorii sunt pretutindeni, oamenii fac diferenta!

| LaraClarice a răspuns:

Oamenii, cu siguranță.
Stii cum se spune de a noastra,, frumoasa tara, pacat ca e locuita ".

| dge18 a răspuns:

Oamenii din țară, dacă oamenii sunt ok, țara este superbă!

| AnImElOvErBuTiDkQ7 a răspuns:

Oamneii din tara

| Macrobiotic a răspuns:

Țara - devine - cum Omul - o facelove strucklove strucklove struck