| 4b a întrebat:

Ce este stramb, se poate indrepta vreodata?

21 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Chiar daca hornul este strimb din constructie fumul va iesi drept ce naibii.(proverb neghiob)

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Si totusi, ce naste stramb, are mari sanse de a se indrepta! Depinde de mediul, societatea, anturajul si familia in care creste!

| WR104 a răspuns:

Depinde, daca starea lui naturala este de "stramb", nu.

| Inferno a răspuns (pentru WR104):

Nu exista o stare naturala de la inceput, ea se formeaza in timp si ramane asa cum s-a format.

| WR104 a răspuns (pentru Inferno):

Tot aia e desteptule laughing
Exista sigur ca da, de unde exista..de la natura.

| Inferno a răspuns (pentru WR104):

Intrebarea nu se refera la o teava de otel ca sa fie stramba de la natura, evident e vorba de un om.
Si un om nu se naste "stramb" devine asa datorita societatii a stimulilor din afara.

| WR104 a răspuns (pentru Inferno):

Nu a specificat.Iar teava de otel nu exista de la natura, nici macar nu exista o fabricam noi si eventual o strambam daca dorim lucrul acesta.
Un om se naste stramb!
De ce spun asta?
Pentru ca tu esti stramb langa mine iar eu sunt stramb langa tine, poate reusesti sa intelegi, nu suntem egali din punct de vedere fizic si cel mai probabil nici psihic.

| Inferno a răspuns (pentru WR104):

"Nu a specificat.Iar teava de otel nu exista de la natura, nici macar nu exista o fabricam noi si eventual o strambam daca dorim lucrul acesta.
"
Iar ai dreptate, nu stiu ce-am avut de am scris prostia asta.
Scuze.
"Pentru ca tu esti stramb langa mine iar eu sunt stramb langa tine,"
Aici e vorba de perceptie. Tu ma percepi pe mine stramb si eu pe tine, dar asta nu inseamna ca amandoi suntem strambi.
Raportat la perceptiile noastre ai dreptate, dar raportat la ceva mai inalt de aat nu e asa.
Dupa ce spui tu se intelege ca nu exista oameni "strambi" si "drepti", exita doar perceptiile noastre asupra lor.

| WR104 a răspuns (pentru Inferno):

Da cred ca asta vreau sa spun, probabil pentru ca eu nu cred in oameni frumosi si urati, eventual doar diferiti mai mult sau mai putin.
Daca ne referim la oameni cum ai presupus ca a intrebat atunci un om rau sau plin de defecte de ordin psihic nu este stramb la fel cum nici o alta persoana prea buna prea sincera nu este.
Ai dreptate, depinde cum percepi fiecare situatie.

| WR104 a răspuns (pentru WR104):

..si hai sa nu mai continuam ca iar ajungem sa ne abatem de la subiect, cred ca s-a lamurit 4bb4.

| 4b explică (pentru WR104):

Dada, lamurit...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da insa nu se poate schimba pe deplin.pentru ca miezul ramane acelasi doar cu un aspect stilizat

| oliviaaa a răspuns:

Da, exemplu : un cui se poate indrepta? da, asa si un om poti sal indreti cu multa fosrta, foarte multa, pentru ca omul este foarte puternica si toata puterea este la el de aceea eu condider ca da

| irbis a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cu multa vointa, incredere si intelepciune.Mult noroc.

| DimLight a răspuns:

Daca schimbi perspectiva, instant devine drept

| Emilian601 a răspuns:

Da se poate, insa exista o limita! mereu vor ramane semne care vor cere mintii explicatia existentei lor, nu te poti ascunde, de soare in spatele degetului.

Pe scurt "Trust is like a mirror, you can fix it if it`s broke, but you can still see the cracks in that mother fu****s reflexion!" probabil suna cunoscut.

Răspuns utilizator avertizat
| clauX a răspuns:

Da
incearca si vei ajunge la raspunsul meu
funda

| Kiragagash2012 a răspuns:

Da, indiferent de ce e. Dumnezeu chiar poate orice, cand voi fi in rai si eu o sa pot, deci o sa retin, fara lucruri strambe happy