| benny7 a întrebat:

Ce este umanitatea? Ce ne face Umani?

Răspuns Câştigător
| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Eu cred că dragostea ne face umanii.

| benny7 explică (pentru ValentynaTynaAmy):

Da! Aşa este -Strălucirea dragostei este la fel de necesară înfloririi complete a geniului uman***

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îndoctrinarea.

| LPCTSTR a răspuns:

Faptul că citim în aproximativ fiecare zi întrebările tale straight face

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Faptul dacă nu citeşti ce te face atunci?

| LPCTSTR a răspuns (pentru benny7):

Inuman, un animal fără scop.

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Umanitatea este o posibilitate liberă pentru o ființă umană de a participa ca participant la realizarea oportunităților sale de viață și a oportunităților de viață ale altor persoane?

| LPCTSTR a răspuns (pentru benny7):

De ce nu ar fi?

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

A şi dacă tot ar fi?
Crezând și trăind idealurile sale, care după criteriul că omul este un om?

| LPCTSTR a răspuns (pentru benny7):

Nu s-ar schimba mai nimic pentru că nu mulți sunt cei care realizează unele lucruri la care majoritatea nu s-ar fi gândit.

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Dacă nu s-ar mai certa şi s-ar apuca de treabă, poate ceva se salvează_?

| Donsavas a răspuns:

Si animalele iubesc. Unele pot da dovada de rațiune, în felul lor de a gândi. Ceea ce ne face umani este constiinta dezvoltată pe care o avem.

| benny7 explică:

Omul - un conflict constant între principii și sentimente, reguli și impulsuri. Deplasați-vă pe linia a ceea ce trebuie și ce simțim că ar trebui. Umanitatea este, în opinia mea umilă, sfera a ceea ce oamenii reprezintă pentru lume (să ne apropiem de mediul lor) și ceea ce percep lumea. Pentru a fi om, omul în adevăratul sens al cuvântului, el stabilește doar o regulă reală: participarea la alte vieți și permiterea altora să participe la viața ta, la ceva cuiva (cuvânt, râs, cântec, imagine) și să lase frumusețea pe care au creat-o altul să te lase jos. Pentru a fi uman (din nou, în adevăratul sens al cuvântului) cu toate aceste reguli, regimurile comportamentale, disruptive comportamentale sunt practic imposibile, dar totuși, reușim.***

| Andersen2k18 a răspuns:

Umani nu mai suntem datorita părti materiale. Ne place sa ne calcam in picioare pentru ultimul leu.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Rațiunea, pentru că și animalele au sentimente.

| Angelindeed a răspuns:

Nu mai stiu ce e uman si ce nu