| angelica02 a întrebat:

Ce este viata? cum va manifestati in sensul opus al ei?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cum te-ai putea manifesta in sensul opus al ei? Adica sa iti pui capat zilelor? Vrei, te rog, sa fii mai explicita?

| Dreamer a răspuns:

Sensul opus al vietii este reprezentat de lipsa acesteia, adica moarte. Daca ai vorbit in stil metaforic si te refereai la deceptii atunci pot sa spun ca trec relativ usor peste acestea spre deosebire de altii.

,, Ce este viata?'' - continuand pe linia metaforica as spune ca viata este dragoste. Iar dragostea este,, nevoia de a iesi din tine insuti'', ca sa-l citez pe Charles Baudelaire.

| OOOLEOOO a răspuns:

''Ce este viata?''
Raspunsul il gasesti privind in oglinda happy

| BlueViP a răspuns:

Viata? E un termen relativ... Pana si o particula are viata, deci totul din noi este mort cand murim? Exista unele intrebare care nu au raspuns si care au doar ipoteze. Viata e mai mult decat sa respiri, adica si un om incoma are viata intr-o oarecare masura... VIata e atunci cand traiesti, gandesti, iubesti, simti si visezi.