| Swwetly a întrebat:

Ce înseamnă când un fluture frumos,viu colorat se așează pe degetul tău și sta așa câteva minute? Bunica spune că înseamnă :ori sunt buna la suflet, ori mă iubește Dumnezeu.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dormeai si nu ai miscat degetul.

| RAY a răspuns:

Clar ca e semn divin, atei astia rai nu cred in asa ceva, vor arde in iad toti

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic! Probabil te-a confundat cu o planta!
Bunica spune tot ce vrei tu sa auzi, nu ca ar insemna ceva, cand de fapt, nu inseamna nimic.

| LPCTSTR a răspuns:

Pură coincidență.
Probabil ți-a curs pe deget parfum sau o substanță dulce.
Nimeni nu-i prost să se așeze pe degețelul omului și să nu se aștepte la o moarte cruntă (decât dacă... este ademenit(și obligat de pura-i prostie de instinct să ignore pericolul))
Keep calm, Dumnezeu n-ar face ca un mic fluturaș să vină să stea pe degețelul tău, iar flututașul, controlat de "hipnoza" Lui Dumnezeu, să ignore pericolul (adică: Dumnezeu nu există).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da: ai un suflet bun; dar si cand cineva te calca pe batatura, nici dracu nu-l scapa din mana ta.

| Dalmore a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau îi place parfumul tău.
Știu, nebunească idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

| Raducons a răspuns:

Nu inseamna nimic de fapt, este doar o intamplare,

| Kerre a răspuns:

Este doar o pura coincidenta.

| deadhoe a răspuns:

Inseamna ca esti o fufa

Răspuns utilizator avertizat
| RRoberto2018 a răspuns:

Nu stiu care e semnificatia fluturelui, dar stiu sigur un lucru:
Dumnezeu sigur te iubeste! El ne iubeste pe toti, asa buni sau rai, cum suntem fiecare. happy