| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă Romantic Francez?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pe langa raspunsul foarte bun al lui Tril, vreau sa iti spun ca daca nu ai cultura nu ai nevoie sa faci distinctie intre romantici (chiar nici intre francezi). Oricum, cred ca ai intalnit intr-un context in care expresia semnifica un artist care adopta un mod de viata decadent pentru a-si stimula sensibilitatea artistica.

| tril a răspuns:

Iar o intrebare vaga. In ce context? Pentru ca raspunsurile pot fi multe si diferite.