| LoveCocktails a întrebat:

Ce int voi prin vorba ... mai-binele e adesea v răjmașul binelui?

2 răspunsuri:
| scarharo a răspuns:

Ca uneori, vrand sa faci bine, si straduindu-te, nu iese bine. ceva gen: iti doresti ca totul sa fie perfect, dar prin munca sau atentia depusa, iese ceva prost: de ex. intr-un film, un profesor a vorbit cu elevul sau, care parea ca era cam retras. suspectand probleme in familie, s-a dus sa vorbeasca cu parintii lui, dar tatal acestui l-a reclamat. ceva de genul asta.

| CosmiNeeel a răspuns:

Sin "Bine faci bine gasesti"
Adica daca o sa faci un bine o sa fie platit cu bine
Funda ^^