| LuLuuuuTeBestee a întrebat:

Ce intelegeti din citatul : " In urma acestei invazii gigantice, pe pamant si pe mare, care ne-a insuflat o spaima deznadajduita, a rezultatul o extrema unire intre noi toti ". Nu pot sa o inteleg. Este vorba de razboaiele medice. Fundita la cine imi explica cel mai bine! :X

6 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

Eu inteleg ca noi oamenii in fata pericolului devenim cei mai buni prieteni

| DakotaRoyse a răspuns:

Mmm... cred că ar fi ceva gen: dacă ne loveşte un dezastru, supravieţuim mai uşor dacă încercăm să cooperăm cu cei din jur.

| Thea a răspuns:

Dupa ce au trecut prin atatea dezastre, si dupa ce leau biruit pe acestea, acest lucru iau unit.findca au trecut prin ataea impreuna au ajuns sa se cunoasca si sa iubeasca

| Anca2454545 a răspuns:

Bunahappy
Imi vine acum in gand o vorba "Tot raul spre bine".
Se poate aplica si pentru citatul tau.
Oamenii, dupa numeroase dezastre au ajuns la concluzia ca doar impreuna vor face fata tuturor primejdiilor, iar separat puterea lor scade.
Ce s-ar intampla daca intr-un razboi fiecare ar fi pentru el?
Toti au acelasi scop si toti trebuie sa lupte pentru el.
Pa pa.

| SockyQ a răspuns:

Adică, după atâtea războaie intre perși și greci (atenienii si spartanii mai mult ) tot au ajuns sa se unească, sa se iubească.

| rainboww a răspuns:

Pai in urma acelei invazii ei au devenit uniti si si-au dat seama ca daca vor ramane asa vor face fata tuturor greutatilor. dar de curiozitate (ps. sa nu o iei ca pe o ironie ieftina) in ce cls esti?