| Mariela_1621 a întrebat:

Ce parere aveti de acest filmulet? Sincer http://www.youtube.com/watch?v=zdB8KY4B6BQ

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Aceia exagereaza. Dumnezeu ne vrea normali, sa gandim liber si sa alegem noi varianta, nu ne obliga sa credem in El.Stiti foarte bine ca Dumnezeu a lasat liberul arbitru si cel mai frumos este ca omul sa Il cunoasca pe Dumnezeu nu sa i se impuna sa Il cunoasca.

| Alphawolf a răspuns:

Este foarte trist... Copiii aia sunt nevinovati, ei nu sunt destul de maturi sa inteleaga anumite lucruri. Ma intreb daca vor fi afectati psihic si cum? Trist!

| Parintele a răspuns:

Am vazut intreg filmul Jesus Camp. e tragic.Acesti idioti ar trebui executati. Religia ar trebui abolita, desfiintata si chiar interzisa. Oricum se va intampla nu peste mult timp.

| danut a răspuns:

" yanna111 a răspuns: Doamne fereste! Saracii copii! fiecare e liber sa faca ce vrea cu existenta lui, sa aleaga binele si raul, dar ei. ei sunt mici si puri, n-au ei nevoie de indoctrinari...de sfaturi, de indrumari."
Citesc si nu-mi vine a crede ce-mi vad ochii, pai mai fratiorilor, mai copilasilor, nu in toata Romania se intampla ce vedeti voi in acel filmulet, in fiecare scoala clase intregi de copii sunt obligati sa asculte si practice religia majoritar ortodocsa? Ati gasit pe internet un filmulet cu cativa copilasi dar o tara indoctrinata in scoli nu vedeti? Si inca ceva, copilasii pana pleaca de langa parinti fac ce spun astia, ei n-au discernamantul necesar sa hotarasca ce e bine si ce e rau. Copii pot face ce vor DOAR atunci cand pot sa se si INTRETINA.

nony
| nony a răspuns:

Despre asta am spus mereu. O grasa schizofrenica spala creierele bietilor copiii.Priviti atent la fetele lor, speriati, umili.Nu stiu ce se intampla, dar stiu ca trebuie sa faca ce zice grasa aia bolnava.
Oameni buni, feriti-va cat puteti sa nu cadeti in plasa astora.Va transforma in roboti fara minte, va manipuleaza si estorcheaza de caracter si vointá.
Ce penibil, ce josnic sa speli mainile unor copii nevinovati cu apa de la buticul din colt, pretinzand ca asa li se spala pacatele.Vai de steaua voastra, vai de voi cei care credeti ca asa se obtine viata eterna straight face

| Duhovnicul a răspuns:

Ma ingrozeste straight face Sunt astfel de filmulete care ma fac sa ma simt mandru ca sunt liber cugetator si ca nu am un cap pe umeri doar pe post de ornament. De apreciat si faptul ca in Romania inca nu am vazut sau cel putin nu cunosc eu cazuri similare in care copiii inocenti sa fie terorizati de toti indoctrinatii ordinari. Ar trebui sa i se arunce un cazan cu apa pe balena aia

| Ianna33 a răspuns:

Doamne fereste! Saracii copii! fiecare e liber sa faca ce vrea cu existenta lui, sa aleaga binele si raul, dar ei. ei sunt mici si puri, n-au ei nevoie de indoctrinari...de sfaturi, de indrumari.