| Travisbbbb a întrebat:

Ce parere aveti de ce am avea nevoie sa cream un creier artiticial cand putem folosi direct unul ca sa il conectam la pc in viitor? De ce sa fie nevoie sa cream unul artificial? Ca nu pricep

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce avem nevoie de mijloace de transport artificiale când avem picioare proprii, cai, cămile, etc?

| Travisbbbb explică (pentru johnnny123):

Ca sa facem sa vedem daca ar merge ma refer, de ce sa incercam artificial cand puten direct natural ca sa fie mai usor

| johnnny123 a răspuns (pentru Travisbbbb):

Fă tu o interfață între creier și computer care să meargă perfect, dacă este atât de ușor.

| Korkodeln a răspuns:

Ai acum miliarde de creiere conectate la calculatoare (PC, tablete si telefoane) si iese in general o porcarie, Internetul e din ce in ce mai plictisitor, sau crezi ca daca-i interfatezi direct cu calculatorul pe Selly, fratii Tate si restul de "inflenceri" si propagandisti o sa produca altceva folositor sau extraordinar?

Iar interfetele imersive, care te duc in alta lume nu au avut success decat la pornografie si cateva jocuri si asta a fost.

Problema nu e in viteza de introducere si procesare a datelor, problema e ca majoritatea datelor sunt gunoi si o lege spune clar "Gunoi intra, gunoi iese", nu poti face din rahat bici functional.

Nevoia de creier artificial este data de nevoia de sclavi care sa faca treaba si sa nu fie platiti, acum ai masinile si informatiile disponibile, daca ai si ceva care sa le controleze la ordinul tau si sa produca ce le ceri nu mai ai nevoie de (asa multi) sclaveti umani si poti scapa de ei definitiv, e visul de milenii al claselor conducatoare.