| yadora a întrebat:

Ce parere aveti de reinceperea experimentului " BING-BANG"?

19 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O groaza de bani pe experiment si facut inutil.

| Parintele a răspuns:

Este un experiment util care ne va ajuta sa aflam cum a luat nastere universul..printre altele.
Le urez cercetatorilor succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa vedem ce va fi si discutam dupa...

| yadora explică:

Ok ...credeti ca sunt chiar asa de inculta? Multam fain de ironii... dar din viteza am scris gresit... dar ca niste persoane cu materie cenusie (ceva-ceva) puteati sari usor peste asta, chiar daca ati vazut ca mi-au mai spus si altii si sa dati totusi un raspuns acestei intrebari fara a mai face misto. Cum prindeti mom gata ...la atac, dar va intrreb eu oare voi chiar nu a-ti gresit niciodata? Sunteti asi? Cu asta va ocupati timpul sau sunteti aici sa dati o mana de ajutor? Ma-ti lasat cu un gust amar ...va credeam mai cerebrali! Tare as fi curioasa sa va vad comentariile la cei care nici macar nu stiu sa scrie corect d. p. d. v gramatical... dar numai ca nu apareti, asta dand dovada ca sunteti pe aceeasi linie de "plutire"...

| kathessa a răspuns:

Trebuie sa mai justifice niste bani si au oricum mintile odihnice, asa ca ce sa faca mai interesant? Poate vor sa incerce si cu Adam si Eva...

| jo a răspuns:

Cred ca vrei sa spui Big Bang.

| jo a răspuns:

@criticul:
Ceasul (din Londra, nu, la ala te referi?) este Big Ben.
Experimentul si numele generic al inceputului universului este Big Bang = MARELE BANG.
Bing Bang este produsul mintii voastre crete.

| jo a răspuns:

@eu_o_mare_enigma daca eram rau/rea, ii spuneam ca prostul pana nu-i fudul, nu e prost destul. asa, sunt de-a dreptul bine intentionat/a.winking

| jo a răspuns:

Inca mai crezi ca e Big Bang e ceasul, nu? rolling on the floor

| jo a răspuns:

Sunt creier de gaina pentru ca?
Da, yadora a gresit. Asta i-am spus in primul mesaj: ca se cheama Big Bang, nu Bing Bang.
Apoi tu ai pretins ca asa se cheama ceasul din Londra si ti-am spus cum se cheama corect.
Apoi ai inceput sa faci pe desteptul, desi tu ai gresit. Nu ti-ai recunoscut greseala si m-ai jignit, ca sa distragi atentia de la eroarea ta.
Sincer, unde crezi ca ajungi cu un astfel de comportament?

| jo a răspuns:

@criticul: se referea la experimentul din Elvetia, sper.
Si eu imi cer scuze ca am fost atat de agresiva. Puteam sa spun lucrurile mai frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept.este un simplu experiment si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@jo, nu este vorba despre ceasrolling on the floor
Se zice ca e e inceputul universului, si vor sa descopere daca chiar asa este.
P.S.cum a zis si @enigma, as fi curios sa vad ce e iesehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@jo-ce rea sau rau esti cu criticul..., rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata de ce imi place mie sa intru pe acest sitelaughing
Gasesc numai persoane inteligente...laughing
Esti varza @jo.
Yadora probabil a gresit...trebuia sa iti dai seama... dar, na scuza-ma ca m-am coborat la nivelul tau de inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am zis ca yadora a gresit. I love TPU.ro.
Have a nice day.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, bine ...imi cer scuze pentru comportamentul meu.
Dar, cand a zis de "experiment", la ce crezi tu oare ca se referea?
La ceas?
Ii puteai raspunde la intrebare asa cum au facut altii, si la urma ii lasai un "p. s."si ii ziceai cum se scrie corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce parere sa am mini gaurile negre facutde de 2 particule ar putea creste si sa inghita pamantul sau ar putea sa se transforme intr-un fel de explozie si ca oameni sa alfe ce s-a intamplat imediat dupa big bang... si mai vor sa afle cu ajutorul acestui experiment restul de 95% de cunostite din univers

| necunoscutul a răspuns:

O gaura in bugetul Europei.