| Megas a întrebat:

Ce parere aveti despre acet citat? ( deuteronom 4:19 ) Vegheaza asupra sufletului tau, ca nu cumva, ridicindu-ti ochii spre cer, si vazind soarele, luna si stelele, toata ostirea cerurilor, sa fii tarit sa te inchini inaintea lor si sa le slujesti: caci acestea sunt lucruri pe care Domnul, Dumnezeul tau, le-a facut si le-a impartit ca sa slujeasca tuturor popoarelor, subt cerul intreg.
deci extraterestrii exista, nu?

Răspuns Câştigător
| totElodia a răspuns:

Nu "extraterestrii", gen creturi albastre cu ochii mari si negri, cu antene si picioare incolacite. La fel ca noi, exista multe alte "popoare", pe planete indepartate, fiecare adaptata la temperatura si mediul de trai. Avand in vedere ca extraterestrii sunt creaturi "din afara Terrei", da, extratestrii exista.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versetul spune sa nu iti faci chip cioplit nu se refera la extraterestri.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai citit despre ei? cand spune ostire, se refera la miliardele de stele.sau toate cetele ingeresti care sant tot miliarde.