| Florennce a întrebat:

Ce parere aveti despre contraziceri ?
Dar despre iesiri nervoase ?Credeti ca sunt doar o descarcare?
Multumesc !

7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Iesirile nervoase sunt descarcari, in timp ce contrazicerile sunt doar niste opinii.

| BMTHMada a răspuns:

Din punctul meu de vedere da.Dar nu neaparat la toata lumeahappy

| LaYeR a răspuns:

Pai la un moment dat orice om normal il mai apuca nervii, nu se poate sa iti placa tot si contrazicerile sunt doar un dialog mai aprins prin care 2 sau mai multe persoane isi spun sau impun punctul de vedere, ceva perfect normal.

| Linilerei a răspuns:

Contrazicerile duc la o dezbatere. Sunt opinii ale unor indivizi. Ieșirile nervoase happens to everyone. : ) E ok atâta timp cât nu se sparg termopanele.

| BebeStrumf a răspuns:

Contrazicerile sunt bune daca sunt constructive.Ai ce invata.Iesirile nervoase nu sunt bune, dar au si partea buna: de a te descarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt doar o descarcare.

| IMC90 a răspuns:

Am o parere buna. Amandoua au rolul de a te ajuta sa progresezi. Poti invata multe contrazicandu-te cu cineva, mai ales daca respectivul este un om destept.
De asemenea, un om care tine totul in el, fara sa se descarce niciodata este bolnav psihic sau prea prost. Creierul este facut de asa natura incat sa se mai descarce cand este hiperexcitat
Unor oameni, vorbindu-le frumos, nu rezolvi nimic (mai ales in Romania). Deci da, te poate ajuta sa progresezi si o iesire nervoasawinking