| deea9707 a întrebat:

Ce parere aveti despre proectia astrala?
Real sau Ireal?
Ati trait vreodata o astfel de experienta?

15 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Salut! Eu cred ca e reala... De ce?! Pentru ca mintea si psihicul nostru sunt capabile de lucruri inimaginabile unora. Logic ca exista multe persoane Toma Necredinciosul dar exista la fel de multe care cred si poate au experimentat asa ceva. Acum ceva timp imi vorbea un prieten despre aceasta dedublare astrala/proiectie astrala si imi descria amanuntit ce i s-a intamplat. Initial m-am uitat ciudat la el dar cand am ajuns acasa am inceput sa ma documentez si mi-am dat seama ca avea dreptate. Nu am experimentat niciodata asa ceva insa mi-ar placea. Numai bine!

| doctorandus a răspuns:

Halucinatii.

| Mădă0611 a răspuns:

Am mai zis de enjpe ori, fara *in* nu exista *out*, adica n-o sa ai in creier informatii pe care nu le-ai primit prin intermediul unui organ de simt, de exemplu, n-o sa stii vreodata cum suna melodia pe care o ascult, chiar daca iti spun titlul, genul, daca n-o auzi, sau cum arata o anumita pasare, daca n-o vezi, daca proiectiile astrale ar fi adevarate, toti cei care au experimentat asa ceva ar trebui sa vada ceva nou, la fel in cazul nde-urilor; adu-mi unul singur care a vazut ceva 100% nou, si o sa cred. Stii cum suna Allure vs Armin van Buuren - Somewhere In The Rain (Dj Discover Mashup)?

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Si crezi ca daca vine unul si iti spune altceva, il vei crede?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Miauti):

Da, dar acel altceva sa fie 100% nou, nu doar pentru el, ca subconstientul inregistreaza si ce nu constientizeaza o persoana.

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce semnifica 100% nou pentru tine? la cate idei exista pe lumea asta niciuna nu este 100% noua, toate sunt difuzate la tv prin pretextul unor filme misterioase.

pai uite ceva nou... sa te afli intr-un colt al universului pe o anumita planeta unde cerul este luminat de galaxy.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Miauti):

Cum ziceam mai sus, o floare de pe alta planeta; sigur nu arata ca una de pe planeta noastra. Cum arata planeta pe care te afli? Cum arata plantele sau animalele? Sau daca nu exista, ajunge si descrierea planetei, care nu prea are cum sa semene cu a noastra.

Edit. A nu ziceam mai sus ci la alta intrebare. Deci, imagineaza-ti cum ar arata una de pe alta planeta, cand n-o sa mai combini elemente cunoscute, sa ma anunti.

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Nici partidele de sex nu se aseamana intre ele, dar au aceeasi baza.

"arbori" putini, iar pamantul era acoperit de "iarba" avea doua culori pe partea din fata verde-albastruie iar pe cealalta parte indigo. Nu exista o stea pentru a reda - ZIUA.

Daca cineva iti descrie Marte, crezi ca se aseamana cu Pamantul?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Miauti):

Adica poti sa mergi oriunde in univers, si tu alegi Marte.
Arborii si iarba (vad ghilimelele) au foarte putine sanse sa semene putin putin cu ce ai vazut pe Pamant, deci daca exista mai mult de o asemanare, e clar, produsul subconstientului. Daca ar fi adevarat ce insinuezi, ar trebui sa vedeti extraterestri, dar nimeni n-a vazut, sau cei vazuti sunt ca in filme, care sunt compusi din elemente terestre, deci cunoscute.

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu ai inteles!

ex: "Eu daca iti vorbesc de gugustiuc, tu te gandesti la porumbel?" (produs al subconstientului)

Oricum, nu stiu daca ai avut experiente in proectie astrala, nu am de ce sa te critic. Si chiar ma bucura sa vad oameni care NU cred in asa ceva...

| sublime89 a răspuns:

Mituri, povesti, basme si inchipuiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care pot sa o faca spun ca este reala, ceilalti ca este rodul inchipuirii ignorand sutele de mii de marturii.
Daca nu este scrisa in manualul de cunoasterea mediului de clasa a 2-a, pentru ei nu exista.
In toate culturile OBE este descrisa identic.
Asta ar trebui sa dea de gandit celor care o pot face.

| Denly a răspuns:

Vis lucid am avut, dar proiectie astrala nu am avut. De ce nu? Pai ajungeam in starea vibratorie care era atat de intemsa, ma speriam si deschideam ochii. Nu eram pregatit pentru asa ceva. Dar, dupa mine cred ca exista.

| deea9707 explică:

Ai vreun argument?

| doctorandus a răspuns (pentru deea9707):

Intreaba un psihiatru si vezi ce-ti spune.