| ciufuliciiii a întrebat:

Ce parere aveti despre "vestea"ca vom muri in 2012 din mai multe motive?

Răspuns Câştigător
| Peter28 a răspuns:

Eu nu prea cred in chestii de astea. Lumea se va sfarsi cand vrea Dumnezeu, nu cand spun niste "prooroci" mincinosi.

9 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

E pentru prosti.

| Shammal a răspuns:

Tot ce ti se intampla aici este personal, este cea ce crezi tu; personal eu cred ca va fi o schimbare minunata; vestea la care te referi este o interpretare a anumitor informatii sunt si alte interpretari daca o sa cauti

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă nu mor de cancer, sau călcat de maşină...trec şi de doomiidoişpe.

http://i.imgur.com/19OiV.jpg (dacă apare semnul ăsta sub ceva scris de mine, înseamnă că sunt beat, ameţit sau mahmur)

| DakotaRoyse a răspuns:

E o prostie. Nici nu mă mai chinui să îmi explic părerea laughing Că sunt prea multe motive pentru care cred asta.

| Innovation a răspuns:

Offf...Nu va mai agitati atat, mai bine va rugati la Dumnezeu la sanatate si la tot ce e mai bine.Se zvoneste ca vom muri datorita faptului ca "va veni sfarsitul lumii". Acest sfarsit al lumii se spune ca va avea loc pe data de 21 decembrie 2012 pentru ca pe aceasta data se termina calendarul maias.Pai asa am fi putut face si noi un calendar care se termina pe o anumita data si spunem ca atunci se va sfarsi lumea.Acesti maiasi nu aveau de unde sa stie ca va veni sfarsitul lumii, doar Dumnezeu stie asta.Eu te sfatuiesc sa gandesti optimist si sa nu te mai gandesti la asta.Eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii.

| Powerrrrrr a răspuns:

Eu am auzit de nu stiu cate ori ca mayasii au scris ca lumea pe care o stim noi se va sfarsi, nu ca lumea se va sfarsi. Eu nu sunt foarte credincios, dar nici nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012. Chiar daca Nostradamus a prezis asta, nu exista clarvazator care sa aiba intodeauna dreptate. Sfarsitul lumii poate veni chiar maine sau azi. Cu toate incertitudinile, oamenii trebuie sa isi infrunte in frica de sfarsit. Eu chiar nu cred in sfarsit, imi place ideea ca voi trai pentru totdeauna, intr-un fel sau altul laughing

| MeGustaaaaa a răspuns:

Pe de-o parte as crede pe de alta nu...Si iata de ce:
-Nostradahmusa spus ca vom muri in 21 decembrie 2012
-Mayasii au spus exact acelasi lucru
-N.A.S.A au spus exact acelasi lucru si cum ca Nibiru va lovi Pamantul

Sau...

-In Biblie scrie "Nimeni nu va sti ce si cand va fi sfarsitul!", spusele lui Dumnezeu!
Deci tu ce crezi? Vine ori nu vine? Eu una nu cred! Mai mare am incredere in Dumnezeu decat in oameni. Funda?

| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a răspuns:

Parerea mea e ca europa ar putea sta linistita doar suntem cu 100 de ani in urma nu? mai ales ca a zis ca sfarsitul lumii o sa fie pe 21 decembrie exact de ziua measad

| DianaDiia a răspuns:

Nu ştiu dacă să cred sau nu. Mi se pare puţin ciudat, adică se întâmplă destule lucruri bizare. Totuşi să nu exagerăm, deoarece se spunea şi acum câţiva ani că va veni sfârşitul lumii, dar nu a fost aşa.
Vom trăi şi vom vedea ce va fihee hee.