| 4b a întrebat:

Ce se intampla cu creierul, cand iti urmezi inima?big grin

Răspuns Câştigător
| iuubiibiilaa a răspuns:

.i se umfla toate venisoarele pana. aproape pocneste.laughinglaughing..deoarece el are rolul cu numele de "intelept".iar inima este ca vremea. uneori se topeste.iar alteori ingheata bocna.:p. daca inima ar asculta de creier..na'r avea atat de multe pansamente pe ealaughing..creier=gandire=meditare=constientizare=pricepere=sanatate!big grin..inima=vorbe dulci=derapaj=gard/pom/zid=spital!laughing..bine..depinde,asa se zice.da daca ai un pic din amandoua nu strica.:p..bafta in alegerile tale!:*

19 răspunsuri:
| dan277091 a răspuns:

Functioneaza mai bine, asa cum sti sau cum o sa afli, creierul functioneaza pe baza de impulsuri electrice, care transmit mesajul de la o sinapsa la alta, ei bine, inima e de 1000 de ori mai puternica electric decat creierul, generand cel mai mult curent, deci daca trimiti mesaje de la inima spre creier cu intensitatea de la inima, creierul tau se incarca cu lucruri bune sau rele, depinde cum ti-ai programat inima. Va rog sa faceti mesajul cunoscut http://www.youtube.com/watch?v=ZGyMqypS7rA&feature=em-uploademail

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se adapteaza situatiei create.Numai bine.

| arhiT91 a răspuns:

Pai, in primul rand renunta la gandirea logica iar apoi o ia razna.

| WhatheWow a răspuns:

Daca iti urmezi cu adevarat inima, creierul nu mai rationeaza normal ci intra intr-o perfecta simbioza cu aceasta lipsindu-se de logica si ratiune, doar eliberind substante pentru un simt mai profund al sentimentelor.

| TheoRossi a răspuns:

Cred ca atunci ii in concediu laughing

evenso
| evenso a răspuns:

Este neglijat laughing

| Accero a răspuns:

Personal cred ca creierul e in permanenta in contradictie cu inima, pentru ca :creierul te face sa alegi ce e mai bine pentru tine in timp ce inima te face sa alegi ce e mai important happy

| NecroIonutz a răspuns:

Nu iti urmezi inima deoarece nu este capabila sa trimita impulsuri neuronale, inima fiind formata din tesut muscular. Ceea ce te referi tu prin "a urma inima" este, de fapt emisfera dreapta a creierului, cea care este responsabila de sentimente (iubire etc), arta, culori etc in timp ce emisfera stanga se ocupa cu gandirea logica, rationamentul, numere etc. Asa ca oricum ai gandi, creierul nu ia nici o vacanta happy

| fulgerul a răspuns:

Este primul semn ca vei concura pentru.cel mai prost OM, al planetei!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Recunoaște că este înfrânt de inimă.
Pa, pa.

| Mădă0611 a răspuns:

Se blocheaza anumite zone, cele care au treaba cu gandirea logica.

| angelicsin a răspuns:

Incepe sa dea ERRORI

| relian a răspuns:

Necrolonutz are dreptate.Asta este raspunsul corect nu alte povesti.Dovada? Cand esti in coma de ce nu iti urmezi inima? Chestia asta cu inima este o figura de stil, o expresie ce a ramas de cand oamenii nu aveau cunostinte prea multe despre ce se intampla in realitate.Asta daca ai intgrebat in sens stiintific. Daca ai pus intrebarea inm sens filozofic atunci naspa aplici zicala"unde-i nu-i cap vai de picioare".Si nu se intimpla nimic doar ca cateodata mai trebuie si inima sa castige nu?

| MâţulMov a răspuns:

Ma ia si el o pauza, ca prea l-ai fortat.

| Delicacy a răspuns:

Nimic neobişnuit.Are aceleaşi funcţii ca întotdeauna.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Creierul va bate inima dacă face cum vrea ea.
Pe curând!

| Woodenpints91 a răspuns:

Se atrofiază.

| doctorandus a răspuns:

Se atrofiaza.

| RAY a răspuns:

Se tampeste