| anonim_4396 a întrebat:

Ce tehnologii de manipulare cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| daniel_3309 a răspuns:

Raspunsul e la camera deputatilor

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fiti mai exact la aceasta intrebare pentru ca poate sa fie, o manipulare a incarcaturilor sau o manipulare politica etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o cearta la o familie de roomi a venit si politia chemata de vecini.Capul familiei incepu sa-i expuna agentului ce si cum, la care femeia necunoscind termenul "a manipula"ii spune;-Aoleuuu dom'sef, nu-l asculta ca te manipuleste.Raspuns la intrebarea ta as pune ca manipularea se face pe cale psihologica si nu exista o anumita tehnologie...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ne referim la o manipulare politica cred ca ar fi, argumentul politic, inventarea de martor externi pentru a oglindi o realitate virtuala si procesul demanipulare al alegerii trucate.

| MM a răspuns:

Religia, sub toate formele ei.

| SweetCandy a răspuns:

Mesajele subliminalehappy

| marioBARCELONA a răspuns:

Publicitatea este o forma de manipulare...
Incepe fiecare zi cu un zambet!

| danutzsan a răspuns:

SweetCandy zice bine. Si dragostea poate fi o,, tehnologie '' de manipulare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea trebuia sa sune asa: ce tehnologii de manipulare psihica cunoasteti, dar era prea tarziu sa corectez, un exemplu :
Conform lui Dan Alexe, un ultim caz de manipulare in masa a fost vizita lui George Bush la Bucuresti, cand „curcubeul aparut din senin a fost pregatit inca din SUA de Pentagon", sustine cel care a publicat la Editura Obiectiv cartea „Conspiratia psihotronica". Si asta pentru ca „o astfel de coincidenta" era de bun augur pentru romanii care cred in simboluri ceresti.
http://www.romanialibera.com/articole/articol.php?step=articol&id=2188

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tehnologii pentru manipulare? greu de dezbatut acest subiect, si asta deoarece nu avem acces la toate cuceririle stiintifice.insa manipularea se poate face pe mai multe cai:mass media(si aici includem televiziunea, ziarele, radioul), biserica, scoala, sindicatele, internetul este din nou o sursa de manipulare a maselor.insa referitor la tehnologii...ne depaseste subiectul.

| aylyn a răspuns:

Poate vrei sa spui "tecnici de manipulare" nu "tehnologii de manipulare" nu e pre clara intrebarea ta nu stiu la ce te referi nu am inteles intrebarea fii mai explicita

| crizantema a răspuns:

Internetul

| rastafari_2977 a răspuns:

Depinde daca vrei sa manipulezi omul studiaza psihologia si imbraca te in rosu, atrage atentia oameniilor intr un mod ciudat, s a demonstrat stiintific si au aratat si la discovery channel cum a incercat un barbat sa se bage in fata cand trebuia sa stea la rand la o posta si era imbacat normal ca nu l a lasat lumea, tot el a venit a doua zi tot in rosu si s a bagat in rand, nimeni nu a bagat in seama si l a lasat.

| rastafari_2977 a răspuns:

Probabil o sa functioneze si la tinebig grin

| danut a răspuns:

Ateismul laughing