| KiszMy a întrebat:

Cei care se amăgesc cu vise și promisiuni nu trăiesc în prezent, ci în lumea perpetuă a viselor și neputințelor. Sunteți de acord cu această afirmație?

Răspuns Câştigător
| nirocino a răspuns:

"Să sperăm că va fi mai bine" este cea mai bună minciună!
Este aşa numita resemnare mioritică păguboasă.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

"I always believe that the bridge between reality and a dream is work. And I always, in moments of despair and doubt and dark days, focus on the work. I show up and i work and i work and i work."

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu! Nu sunt de acord!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
Go after dreams, not people!

| Adyy5 a răspuns:

Nup,realitatea e cruda.
Nu trebuie sa trăiesti in mod permanent intr-o lume a viselor desprins de realitate, dar nu strică sa mai visezi câteodată si sa te prinzi de speranțe, fie acestea desarte sau nu.
Fara vise sau speranțe viata e lipsita de sens si plictisitoare(parerea mea).

Aa, si am un alt cont de pe care am primit ignore de la tine desi nu am avut parte de vreo converatie pe acest site. Oare care a fost motivul? tongue

| Mariuszee a răspuns:

Eu sunt de acord.Nu poți sa faci promisiuni nimanui deoarece nu știi dacă viața te va lăsa să le implinesti. Niciodată nu știi ce iti aduce ziua de mâine.De aceea prezentul contează cel mai mult