| EmaS a întrebat:

Cele mai frumoase amintiri sunt legate de anii scolari.Stiti sa va bucurati din plin de aceasta perioada minunata din viata voastra?

Răspuns Câştigător
| Raquella a răspuns:

Draga Ema
Sunt studenta si ma bucur din plin de acesti ani minunati in care invat ca sa imi construiesc un viitor cat se poate de frumos.

23 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Majoritatea pretuiesc clipele frumoase din liceu in ultimul an, cand isi dau seama ca in anul viitor nu vor mai retrai aceleasi clipe frumoase prin care au trecut in ultimii 3 ani.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Eu unul as vrea sa ma bucur de aceasta perioada.Dar nu prea pot.Cand auzi toata ziua teste si invatat si etc...straight face
Cum sa te mai bucuri? Sunt clipe frumoase la scoala, dar nu prea.

| harciog a răspuns:

Mai tineti minte doamna cind vechiul regim comunist ne instiga la reacredinta in scoli impotriva Domnului si a religiei? Cind ni se interzicea sarbatorile religioase? Chiar ca aveti amintiri placute doamna.

| EmaS explică:

Harciog
Din pacate,pe atunci eram cam departe de fata Domnului.Dar,din fericire, am avut o zi (cea mai importanta din viata mea) cand m-am intalnit cu Domnul Isus, ca si apostolul Pavel.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu una sunt puţin nostalgică după acea perioadă şi mai ales acum, în prima zi de şcoală.
Am multe amintiri frumoase legate de şcoală, dar cele mai frumoase cred că sunt cele din facultate.
Şi da, ştiam să mă bucur de acea perioadă din plin.

| enverhoxha a răspuns:

Cele mai nasoale amintiri din viaţa omului normal sunt legate de anii de şcoală.
Problema e că la maturitate mulţi suferă de frustrări, stres şi eşecuri şi din cauza asta se refugiază în amintirile din copilărie.
Atunci încep să se mintă că a fost "cea mai frumoasă perioadă din viaţa lor". Bullshit!
(Cea mai reuşită carte despre copilărie: "Împăratul muştelor", de Golding. Evident, nu e în programa şcolară...)

| Chris a răspuns:

Nu. Totul e o rutina ordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu abia astept sa termin liceul si facultatea, si sa primesc primul meu salariu. Aia va fi perioada de care sa ma bucur.

Apache
| Apache a răspuns:

Cea mai tampita perioada din viata mea ...numai eu stiu cate am avut de indurat de la handicapatii aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea tinerimii nu stie sa pretuiasca adevarata valoare,ci incurajeaza mai mult imoralitatea.
Nu pot sa zic ca,,da,stiu,,, pentru ca nu m-am bucurat de perioada, ci de ceea ce am invatat pe parcursul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem Woodenpints. Ema, nu generaliza ca pentru mine nu-s deocamdata. Poate mai incolo.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ema, nu te mai inspira din întrebările lui NOname. Ce naiba, n-ai și tu idei originale?

| EmaS explică:

ÉrotiqueConseils
Ai cuvantul meu de onoare, de credincioasa, ca nu m-am inspirat din nici o intrebare, ma gandeam sa scriu ceva potrivit cu inceputul unui nou an scolar.

| mihaibrasov a răspuns:

Conform intrebarii tale ar trebui sa fim toti la liceu. Reformuleaza.

| FucktheSystem a răspuns:

Cred că atunci când am băgat compasul în priză și s-a dus curentul pe tot palierul și am plecat acasă mai devreme că era întuneric.
Sau când am desenat pentagrame pe banca unei colege și a venit cu sticla de spirt de acasă și a turant-o pe bancă să o purifice de spiritele malefice.
A da sau când gazam colegii cu praful de la cretă și mi se spunea Hitler.
Și să nu uităm când scuturam dulapul din spatele clasei și urlam cutremur și ne băgam toți sub bănci sau când făceam valul în clasă în timpul orei de civică.
P.S.Am fost în cea mai cuminte clasă din școală.
P.S.2. Să sperăm că foștii mei profi din generală și colegii n-au cont TPU că nu vreau să plătesc daune pentru distrugerile morale/materiale care le-am cauzat.

| elasexygagica a răspuns:

Eu una ma bucur intenslove struck mai ales impreuna cu baietiibatting eyelashes facem prostioarelove struck

| xDivineAngel a răspuns:

Ema daca pe tine tear lua cineva cu forta de acasa si tear duce itr-o cladire de tortura si tear torura 7 ore pe saptamana numai sanbata si duminica ai avea pace. Spune-mi si mie ce amintiri frumoase ai avea tu din acea cladire de tortura?

| Minks a răspuns:

Cica: [...]m-am intalnit cu Domnul Isus, ca si apostolul Pavel.[...]
Nu pot decat sa va zic, din suflet, sa consultati un medic specialist cand inca nu e prea tarziu.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ema,
Câtă profunzime... Mă duc să dorm.

| Infraverde a răspuns:

Asta e acum, sa-mi aduc aminte de cum ma uitam sub fustele profesoarelor, bravo Emo

| KyraW a răspuns:

Ii urasc, si abia astept sa scap de ei, si sa scap de toate leprele mai lepre ca mine.Sunt cea mai marginalizata/detestata si ocolita persoana din scoala, si totusi incerc sa ajut pe tota lumea, as da si haina depe mine! Abia astept sa scap de inchisoarea asta.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

FucktheSystem cred ca tocmai mi-ai dat niste idei utile!

| ShyKido a răspuns:

Nu. Nimeni nu stie sa se bucure din plin de o perioada. Mereu vor aparea frustrari, neplaceri, probleme s.a.m.d.
E o parere. Nu ma impuscati. straight face