| WhatheWow a întrebat:

Chiar acum, la aceasta ora tirzie din noapte, stind si asteptindu-mi trenul ce ma duce de obicei la serviciu; lipsit de inspiratia unor muze care pina mai ieri ma mai inzestrau cu putina inspiratie si care, din nu stiu din ce motive m-au lasat amanet gindurilor solitare si seci, reuseste totusi sa mai razbeasca cite o "intrebare". Sint sigur ca, in spatele avatarelor ce ne ascund identitatea dar care reprezinta o anumita latura a noastra; unele, reusite,altele banale, amuzante, triste, simpliste sau pline de sarcasm, infricosatoare sau chiar excesiv de inocente, sintem oameni simplii, cu problemele si bucuriile noastre, incercind sa stabileasca doar o legatura intre cuvinte, un consens sau chiar un "razboi" de argumente pe teme nou nascute in gindirea noastra comuna sau, invechite de atita dezbateri si totusi fara rezultat. Sint sigur insa, ca fiecare dintre noi si-a facut o imagine virtuala a fizionomiei, si nu numai, a conlocutorului sau. Si acum intrebarea : oare am fi surprinsi, multi dintre noi, daca am avea sa spunem, o intilnire a utilizatorilot TPU? Stiu, suna putin cam idiot intrebarea dar asta din cauza ca stiti, v-am spus, muzele!

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Sunt oameni incantatori pe TPU dar chiar prin faptul ca 90% din fiinta lor sunt doar in imaginatia ta. Tu interacationezi cu gandurile si ideile personajului respectiv iar felul in care el arata ti-l imaginezi tu in asa fel incat sa fie in conformitate cu ideile lor si adesea imaginea rezultata este una magnifica.
Nu vreau sa cunosc utilizatorii in realitate imi place mai mult sa mi imaginez eu, intr-un mod incantator.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu ma mai surprinde nimic dar, in mod ciudat, nu inteleg de ce n-ai amintit in intrebarea ta si de cei care au un n nr de conturi.Sa nu constientizezi ca exista sau pur si simplu sa faci sa para asa? Despre fizionomii poate ii ajuta imaginatia pe cei pina in 25 de ani care inca mai traiesc in aceasta imaginatie in lumea top modelelor sau a cintaretilor si artistilor de prima clasa.La o anumita virsta incepi sa treci dincolo de exterior.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Au avut loc intruniri ale userilor, nu au venit foarte multi, dar au fost! Unii si-au organizat singuri, cum ar fi cei din Galati! Alte intruniri au fost parca organizate, mai la inceputuri de catre echipa TPU!( eu parca asa imi amintesc, poate ma insel...deh, batranetile, ma cam lasa memoria).
Greu de realizat, dar nu imposibil! Suntem din toate colturile tarii, ca sa nu spun din toate colturile lumii(multi dintre utilizatorii de aici sunt plecati afara).
Si ca sa raspund la intrebare, nu...nu as fi surprinsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi vrut sa ma intalnesc cu vreo 3 utilizatori de pe site-ul asta, ii cunosc destul de bine, in rest naaah tongue
Nimeni nu ma fascineaza asa de mult incat sa-mi doresc asta, dar acele 3 persoane, sunt calumea.

| gein a răspuns:

Inteleg la ce te referi, si eu as fi curioasa cum ar arata anumite persoane, care mi-au atras atentia cu anumite intrebari sau raspunsuri si nu, nu as fi surprinsa daca acele pers nu ar fi asa cum mi-am imaginat eu ca sunt.

| eutuel a răspuns:

Totul este posibil, chiar si lucrul asta, insa 420.000 de utilizatori dispusi sa se intalneasca toti odata si in ce locatie, asta ca sa fie atinsa latura practica a faptelor, cat despre a fi surprinsi...hmmm...oare ce mai poate fi surprinzator in lumea noastra?