| RAY a întrebat:

China in lipsa multinaționalelor care fac economia Chinei, ar putea domina piata cu produsele lor? Pana la urma rasa galbena domina planeta?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde prin ce te referi cand zici superioritate? Economica. poate.

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-ar putea, degeaba ai putere de productie daca nu vii cu inovatia. Si din fericire inovatia inca nu se intampla acolo.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Dar unde se intampla?

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

In multinationalele de care vorbeai.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Desi vorbim de o superioritate a rasei albe?

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

La asta ma refer, economica

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Depinde prin ce te referi cand zici superioritate? Economica. poate.

| RAY explică:

Crezi ca e adevarat ceea ce spun americani? populatia oricum este tinuta in sclavie si cenzura.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Ce zic americanii? Pai sclavia si cenzura reprezinta idealuri comuniste, asa a fost peste tot unde a dominat comunismul.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Eu nu am fost sa vad, de asta te intreb, americani si mint mult

| RAY explică:

Eu nu am trait in comunism

| doctorandus a răspuns:

De fapt, ideea corecta este "assembled in China" nu "made in China". Chinezii asambleaza produsele cu multe piese importate din alte tari asiatice.