| francisc a întrebat:

((Cine a creat pamantul? dumnezeu sau? cine va rog sa raspundeti am mare nevoie!))

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la un moment dat n-ar fi existat nimic, nici Dumnezeu nici universul, n-ar fi aparut niciodata nimic. Universul actual, in uimitorea lui complexitate sa spui ca a aparut printr-o simpla explozie, Big Bang nedirijata de nimeni din afara e acelasi lucru cu a spune ca in urma unei explozii intr-o tipografie a aparut un dictionar. Cel ca a descoperit structura ADN-ului, a spus ca pentru a se grupa la intamplare elementele necesare formarii celui mai simplu organism unicelular, cu o structura incredibil de complexa, toate varstele avansate ale pamatului sunt de departe insuficiente. Autoorganizarea tot mai complexa a materiei nedirijata din exterior in pofida legii entropiei, a dezordinii crescande din univers, e actul de credinta al celor ce zic ca nu Dumnezeu a creat Universul si pamantul.

7 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

In nici un caz d-zeu.;))
Uite si raspunsul;) :
http://ro.wikipedia.org/wiki/P%C4%83m%C3%A2nt

| BRG a răspuns:

Pămîntul este creația lui Dumnezeu, un Dumnezeu iubitor care are și un nume.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Dumnezeu a creat pamintul si toate frumusetile pe care le vedem, pe noi tot dumnezeu nea format.

| elamit a răspuns:

Dumnezeu a creat si omul si pamantul.eu asa stiu

| Mada a răspuns:

BIG BANG! [o explozie in univers...si asa a aprarut Pamantul, asa am aaparut noi ] happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ala care te-ai dat drept un parinte...esti nebun? un parinte n-ar intra pe net si ar spune asta pentru ca el il slujejte pe Dumnezeu...si francisc unicul creator e Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a facut pamantul