| Aicilef a întrebat:

Cine a spus acesta fraza"un gram de perseverentza face mai mult decat un kg de inteligentza"? A propos nu imi trebuie pentru scoala dar am auzit acesta fraza si nu stiu cine a spus'o. daca puteti sa ma ajutatii.Va rog frumosbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| airskater a răspuns:

Mi se pare că întrebarea era cine a spus această frază : Mahatma Gandhi

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai e foarte usor.
degeaba ai o inteligenta iesita din comun daca nu stii sa o folosesti.este egal cu zero.altul care poate nu e nici pe jumate la inteligenta cat tine poate face lucruri mai marete pentru ca isi doreste cu adevarat!

| Aicilef explică:

Sunnylove. ce am scris greshit? ca nu imi dau seama.straight face

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perseverenta aici o pot asocia cu repetitia? Nu cred ca avea dreptate.As putea spune ca un gram de inteligenta face mai mult decit o tona de perseverenta si asta numai din simplu motiv ca inteligenta e spontaneitate iar perseverenta e o repetitie pro continua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi suna ca ceva de genu`,, Nu lasa pe azi ce poti face maine``. Pe-asta cine a zis-o?winking
Citatul este unul care ii impulsioneaza pe oameni sa lupte, sa nu se lase doborati de altii care muncesc mai putin, dar ii depasesc.

| sunnylove a răspuns:

Invata sa scrii si dupa iti zic.