| anonim_4396 a întrebat:

Cine este idolul tau? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Idol? Ce urat suna acest cuvant. Nu stiu, dar stiu ca toti cautam o cale spre perfectiune, un scop. Acel scop este "idolul" meu.

36 răspunsuri:
| crazycolor a răspuns:

Eminem:X pur si simplu il ador

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Eu b-) Pai si cum de ce? nu e clar?laughing

| CatalinMihai99 a răspuns:

Idolul la toti ar trebui sa fie Dumnezeu.Si de ce?, Pentruca el nea creea.

| andreeamacovei a răspuns:

Al meu e sara maldonado dupa felul in care joaca in telenovele si cum se imbraca la moda!laughing

| JungHaYo a răspuns:

Kevin Woo din U-kiss
pur si simplu il ador

| Magnifico a răspuns:

Nu am un idol din lumea asta mondena dar ii apreciez pe parintii mei si vreau sa ajung sa fiu si eu asawinking

| MCRgurl a răspuns:

Chester bennington.pur si simplu e talentat, si imi place cum canta.chiar azi am jucat sims 2 pe ps2 si am facut o familie pe nume benningtonlaughing

| breezy a răspuns:

Eminem. E pur si simplu un geniu in muzica. M-a ajutat sa trec peste anumite stari proaste sau depresive. Si Michael Jackson imi place mult.

| ChioruL14 a răspuns:

Nicusor de la braila, imi place de el la nebunie. m-as duce in braila special ca sa-l cunosc laughing)

| harciog a răspuns:

S-au topit.Au intrat toti in acelasi tipar.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu am un idol.
si mi se pare absurda ideea de a avea un idol, mai ales o vedeta (gen hannah montana-fetele de maxim 14 ani; sau alti cantareti/actori) un idol ar trebui sa fie un exemplu,un model dupa care ar trebui sa iti traiesti viata,sau care sa te inspire.
am vazut primul raspuns,cum ca eminem ar fi idolul lui @ crazycolor, dar, ce stie ea despre eminem? ca e un cantaret si atat...practic nu stie nimic relevant despre el,poate a omorat pe cineva, poate (de fapt probabil) se drogheaza, sau alte lucruri urate.cum poti spune ca e idolul tau?! la fel e cu toate vedetele.
Daca ar fi sa aleg un om pe care il admir, ar fi Stephen Hawking.
( http://ro.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking )

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MasterOfDisaster):

In sfarsit un raspuns care nu se refera la persoane din lumea artistica pe care nici ei nu le cunosc. Bv asta da idol.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru CatalinMihai99):

Păcat că nu te-a învăţat şi limba română.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru ChioruL14):

Am fost eu de câteva ori în brăila, dar n-am dat de el thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CatalinMihai99):

Eu vorbeam de cineva real.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Dar ai fost la piata mare, am auzit ca pe acolo isi omoara el timpul.

| breezy a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Daca tu nu ai un idol nu inseamna ca e gresit sa ai unul. Da, Eminem e idolul meu, la fel si Michael Jackson. De unde stii ca nu ea nu stie nimic despre Eminem? In fine, e parerea ta si ti-o respect.

| Hombre a răspuns:

Harciog, pentru ca-mi place animalele salbatice turbate si scapate din padure laughing

| Purec a răspuns:

Mos Craciun happy

| adyth a răspuns:

Albert Einstein. A fost pur si simplu special. happy
A perceput viata altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru adyth):

In sfarsit un alt raspuns care nu se refera la persoane din lumea artistica. Bv asta da idol.

| MadnessCaffe a răspuns:

Fac pariu ca 95% dintre cei care au postat aici sunt crestini si asuma ca ei "cred" in Dumnezeu si sa le zic urmatorul lucru :

1. Nu ai voie sa adori pe altcineva in afara de Dumnezeu, este considerat un pacat.
2. Este pacat sa ai idoli, deoarece presupune venerarea unei persoane normale ca si tine, cel venerat ar trebui sa fie Dumnezeu.

Din start am eliminat toti crestinii, sa va mai aud ca sunteti crestini laughing

Si totusi... de ce sa ai idoli? Fiecare ar trebui sa isi traisca viata in felul lui, dar ar trebui sa avem exemple de urmat nu idoli... a idolatriza pe cineva inseamna a vrea sa fii exact ca el/ea, ceea ce nu mi se pare normal.

| Holocaust a răspuns:

Sid Vicious.Nu e chiar idolul meu, dar îl respect pentru ceea ce-a fost...
De ce?
Chiar dacă a murit înainte să împlinească măcar 25 de ani, a trăit cum a vrut el.Anarhist convins, îl durea fix în cot de părerile celorlalţi.Aş face o descriere pe cinste, da' n-ai cu cine...Pun pariu că nici măcar unul n-a auzit de el.

| GusWaters a răspuns:

Nu pot sa aleg dintre Nikola Tesla si Feodor Dostoievski.Ambii au fost,si in opinia mea,vor ramane,cele mai mari doua genii ale omenirii, erau atat de buni in ce faceau, incat mai toata lumea ii considera nebuni.Normal,creativitatea vine cu nebunia la pachet, dar cand ma gandesc ce lucruri si ce carti au putut crea baietii astia doi, iti poti da seama ca realizarile unora sunt insignifiante pe langa ale lor.Merita admirati pentru ardoarea cu care faceau descoperiri si carti magnifice, pentru ce au lasat pe lumea asta, capodopere esentiale in domeniile lor.

| Chris a răspuns:

Nu am niciun idol. Consider ca un idol presupune idealizare. S-ar putea crede ca, daca tindem sa idealizam ceva sau pe cineva, aceasta dovedeste ca nu suntem fermi in credinta noastra, pentru ca ceea ce noi pretuim cu adevarat, nu se cere idealizat.

| MirunaMd a răspuns:

Miranda Cosgrove este idolul mea nr 1 #, de ce o ador? este foarte speciala nu se drogheaza ca miley, pur si simplu o ador si are niste melodii superbe

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MirunaMd):

Ah, un fan Icarly nu?

| arianadea a răspuns:

Dima dar nu este idolul meu pur si simplu imi place

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru arianadea):

Dima din ''Pariu cu viatz''?

| boyka14 a răspuns:

Jeff Hardy pur si simplu