| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Cine imi raspunde ce inseamna un Animal? raspunsul corect primeste funda ( Nu cer nume de animale va cer sa imi raspundeti ce inseamna un Animal, puteti scrie animal cu litara mare si cu litera mica to animal ramane ce inseamna un Animal?

35 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Un animal este o creatură cu simţuri receptive. Încă de la naştere,acţionează din instinct.În timp, învaţă singur să îşi procure hrana sau să se adapteze la viaţa din sălbăticie.Dar, spre deosebire de om, animalul nu îşi poate controla gândurile. Oamenii ştiu că dacă au o pâine întreagă, o vor împărţi şi altora.Se numeşte conştiinţă. Însă animalul va ieşi la atac atunci când îi va fi încălcat teritoriul.

| 愛日本 a răspuns:

O fiinta vie.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Stiu draga ca e vie dar am cerut sa imi spui caracteristicile unui Animal fara sa imi dati numele stiu ca e o fiinta vie dam caracteristicile Animal, nu vreau sa primesc gen ( Zboara are 2 picioare, sau se tareste sau gen sare, etc, ca imi dau seama dupa ca ai zis un animal si eu nu vreau asta, va dau un detaliu are doar doua functi receptiv si nereceptiv e un Corp pe pamantul nostru )astept ce inseamna Animal

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Nu am dat nume, din intrebarile tale(ai o exprimare extrem de proasta fara suarare)de abia inteleg ceva dar incerc sa-ti dau un raspuns.Primele organisme complexe au aparut in urma cu circa 500 milioane ani, dupa o perioada de 3 miliarde de ani in care nu a existat viata pe Terra, cu exceptia organismelor unicelulare. Noile descoperiri sustin ca viata ar fi aparut in lacuri cu apa dulce si nu in oceane, dupa cum se credea pana in prezent. Asta e calea stiintifica, tu sigur vrei ceva raspuns religios nu? ei bine, nu o sa caut prin basme

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Draga ce mai dat tu e esit din subiect unde ai mai ajuns pfffff

| 愛日本 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

La ce intrebari ai...se vede, omule, esti dus cu capu'!

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru 愛日本):

Tu pe cand le dau sensu mai vedem noi

| RAY a răspuns:

Tot ce e viu se numeste animal

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Esti dispus sa pariezi pe asta?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Regnul vegetal si regnul animal, eu de alte regnurii nu stiu, banuiesc ca microbi sunt in regnul animal si virusi, poate ma insel

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt convins de nimic nici de existenta mea pe pamant asa ca n-am ce paria, totul e relativ

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RAY):

Si care sunt functiile animalului viu?

| RAY a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Ce facem aici ora de biologie, cauta pe net

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RAY):

Vai de mine am intrebat altceva n-ai inteles

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RAY):

Are 2 functi una receptiva si una nereceptiva spuneti-mi functiile lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Regnul vegetal si regnul animal"... ai grija ca tu ai zis "Tot ce e viu se numeste animal". Plantele spre exemplu intra la categoria "viu" dar nu intra la categoria animale.

"nu sunt convins de nimic nici de existenta mea pe pamant"... facepalm.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce faceplam omule ai calatorit in tot universul, cunosti totul? eati dumnezeu? eu macar recunosc ca nu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

M-am saturat de idioteniile astea gen "nu sunt convins de nimic nici de existenta mea pe pamant". Nu ma mai obosesc sa le comentez.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Ai o minte incarcata sti prea multe si nu sti ce sa alegi

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In interiorul unui atom este nimic, realitatea este o iluzie, mare parte din univers nu stim ce e cam 98%, o holograma putea crea universul, stiu ca e nebunie dar are sens

| anonimg a răspuns:

laughing M-ai facut sa rad; dar nu este bine ce ai scris. Sa nu mai scrii asa.

| anonimg a răspuns:

TaSמקווה a dat un raaspuns foarte bun luat din dictionar: "Om brutal, grosolan, josnic, care se poartă ca un animal". Cam asa vad eu discutiile pe aici dintre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Animal

"nu am facut referire la oamenii "... oamenii SUNT animale.

Ca o curiozitate, ce cauta postarea la religie?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca e de religie si nu Inseamna Diavol sau sa nu va ganditi la ceva iesit din comun va voi da raspunsul functilor Animal abia cand vad ca nu mai puteti cunoastera inseamna cunoastere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

"Pentru ca e de religie"... intrebarea ta tine de religie? De cand? Ia uimeste-ma, prin ce anume tine intrebarea ta de religie.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Iti spun eu de ce tine de religie, pentru ca Dumnezeu a creat tot ce se afla in aceasta lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ANIMÁL, -Ă, animali, -e, s.n., adj. 1. S.n. Ființă organizată, uni- sau pluri-celulară, înzestrată cu facultatea de a simți și de a se mișca; p. restr. vietate, jivină, dobitoc. 2. S. n. Om brutal, grosolan, josnic, care se poartă ca un animal (1). 3. Adj. De animal (1), propriu animalelor. Căldură animală. ♦ De natură organică. Cărbune animal. – Din fr. animal, lat. animalis.

| frostxtq a răspuns:

Animal = Om

| unprietenaproape a răspuns:

Ceva care nu are constiinta

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Foarte gresit nu am facut referire la oamenii

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Corect ceea ce ati spus toti dar eu Vreau sa imi spuneti functia receptiva si nereceptva a corpului Animal

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Le vedeti gresit are doar doua functi receptiv si nereceptiv, uni sunteti pe aproape alti se indeparteaza de ele dar cand voi da raspunsul pentru ca e Animal si e receptiv si nereceptiv veti vedea voi

| Lupu_Alexia_Crina_1999 a răspuns:

Ființă organizată, sau pluricelulară,

| HelperX a răspuns:

Este o fiinta creata de Dumnezeu

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru HelperX):

Normal ca e creata de Dumnezeu si se afla printre noi da ii stim functiile? e animal