| Buni92 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa inteleg si eu ceva despre energia cinetica?
Dar va rog, nu dati copy-paste de pe net!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imagineazati ca sari din avion pana sa sari din avion ai energie cinetica, cand ai sarit ai energie potentiala spre pamant te atrage gravitia asta inseamna energie potentiala atractia fata de pamant sa stii daca esti interesat de stiinta am blog il vezi la profil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anume ar fi de inteles? Vrei sa stii care-i diferenta dintre energia cinetica si energia potentiala, sau ce?