| CryChristiAN a întrebat:

Cine primeste meritul cuvenit: inventia sau inventatorul?
In zilele de azi, multi cercetatori,inventatori, ingineri descopera noi formule matematice, creeaza noi echipamente din ce in ce mai sofisticate, dar lumea il cunoaste pe creatorul inventiei respective?

Răspuns Câştigător
| EvaneSScence a răspuns:

Inventia ramane in istorie si inventia e cea care conteaza. Inventatorul e de multe ori uitat. Cine mai stie cine a inventat televizorul? De telefon se stie ca e Bell, dar sunt atatea si atatea mici inventii ramase cu autori cvasi anonimi.
Meritul major e al inventiei. A fost creata pentru un scop practic si nu pentru orgoliul inventatorului. El are toate meritele, inclusiv cel moral, dar nu e el pe podium.

12 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Inventatorul prin inventie si inventia intru inventator.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cănd mănânci un ou, îţi pasă cum arăta găina din care a ieşit?

Pe principiul ăsta merg şi cei mai mulţi din ziua de azi. Nicio grijă, inventatorul probabil va fi cunoscut, dar de cele mai multe ori popularitatea vine după ce trece în nefiinţă.

| WhatheWow a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da, dar nu stii ce a spus primul om care a vazut cum iese oul din gaina?!

| 4b a răspuns:

Din pacate, meritu' il primeste inventia...is pe urmele Creatorului, hai si tuwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Chelsea13 a răspuns:

In opinia mea inventatorul...dar sa ne gadim si altfel. De exemplu la poezie si poet. Cand citim o poezie care ne ajunge la suflet, ne impresioneaza nu prea cred ca ne mai gandim la poet, nu e asa? fundita?happy

| RAY a răspuns:

Din pacate uitam de inventatori care au construit lumea din prezent

| WhatheWow a răspuns:

Sigur ca nu; scuze de deranj!

| Delicacy a răspuns:

Meritul îl primeşte cel mai adesea invenţia, pentru că ea este cea care acaparează prima dată privirile altora şi nu inventatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meritul il primeste inventia. Cui ii pasa de inventator? Primeste o strangere de mana, un premiu, daca il primeste, si o sa ia niste bani, pe urma inventie sale.

| CryChristiAN explică:

Care bineinteles ca beneficiaza de aceasta.

Răspuns utilizator avertizat