| bybyana21 a întrebat:

Cineva m-a rugat sa ii arat o poezie facuta de mine. Mi-a spus sa fie despre un loc secret sau ceva gen. Eu am multe dintr-astea, dar m-am gandit la cea mai recenta. I-am spus sa ma lase putin sa ma gandesc. Daar... tot nu stiu. O sa v-o arat si cine imi da cea mai buna critica primeste funda, daca spuneti: frumoasa, urata, fara argument nu o sa apreciez. Dar cine se straduieste macar putin sa-mi dea un argument din inima primeste vot, folositor! Oricum, uitati. Va rog... e urgent:
Exista un loc in inima ta,
Pe care de-l gasesti esti fericit la infinit.
Un loc in care poti lumi arata,
Cum poti sa iubesti si sa fii iubit.
Drumul e anevoios, plin de obstacole,
Dar daca in loc sa plangi te ridici,
Viata ta va fi plina de miracole,
Iar totul va fi mai bun aici.
Raul si negrul nu exista,
Si nici nu va aparea.
Dar daca fiinta ta e trista,
Du-te, dar cu tristete nu improsca.
Dar de-acolo pierzi ceva,
Ceva de care-ti va fi dor la nesfarsit.
Prieteni, familie, si oricine altcineva,
La care ai tinut si ai iubit.
Dar cand te intorci din lumea inimii tale,
Si vii, sperand ca ai sperat.
Chiar si mersul alaturi de cei dragi prin iarba, in picioarele goale,
Ti se va parea frumos cu adevarat.

Răspuns Câştigător
| xLemonish a răspuns:

Wow. Mi se pare chiar incredibila. E facuta din tot sufletul tau. Ai talent. Imi place pentru ca are rime frumoase si pentru ca... nu am cuvinte. Aproape ca mi-au dat lacrimile cand o citeam. E frumos sa vezi un om atat de sensibil cu un talent atat de mare. Sper sa devii o mare poeta. Bafta `. Fundita? si vrei sa fim prietene? love struck

6 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Am scris una, dar m-am inrosit dupa ce am citit-o...sorry!

| roxley a răspuns:

Cineva te a rugat sa i arati o poezie despre un loc secret sau cava de genul, pentru ce? pentru a te cunoaste mai bine...de ce?
Poezia ta este plina de iubire si nu lasa in micro universul inimii tale sa patrunda pe furis minciuna

p

| ella2o a răspuns:

Buna. happy Intrebarea ta mi-a atras atentia pentru ca si eu scriu poezii de ceva ani.Stiu cum e sa ai dorinta de a primi pareri sincere si argumente solide, deci...asta voi face.
Poezia ta in ansamblu e buna, transmite un mesaj si toate cele. Rima e prezenta si ea, insa.sunt simple versurile.Pot spune ca nu scrii de foarte mult timp,insa nici oribila nu e. Deci da, poti arata ce ai scris acelui cineva, cred ca o sa aprecieze.
Spor la scris!

| marcel_7822 a răspuns:

Parerea mea e ca folosesti prea mult cuvintul,, dar,,
in rest pare a fi draguta...

| Georgiana_9807 a răspuns:

Poezia ta e cu adevarat frumoasa si intr-un fel este despre Societatea noastra! Funda?

| Shine_2176 a răspuns:

Salut. Parerea mea despre poezia ta... este una FOARTE buna!

Are... mister, poti sa simti cu adevarat versurile. Este o poezie foarte frumoasa, si mi-se pare, ca tu chiar ai talent. Vorbesti despre iubire.despre...ceva care poate nu se va stii nici-o data! Imi place happy Foarte bine!

-Shine