| Sedativ a întrebat:

Crede-ti in D-zeu sau in Diavol?

Eu pur si simplu nu mai cred nimic, chestiile astea au fost inventate de oameni ca sa inteleaga mai usor marea intrebare : "Cine ne-a creat?"
A crede intr-o fiinta supra naturala inseamna a crede in chestii ca Mos Craciun.

A crede in forte supranaturale inseamna a crede in minciuna, iar mereu minciuna are picioare scurte.
Cu ani omul poate invata sa-si controleze corpul incat sa obtina lucruri pe care le numesc "super-puteri".

Cand mori creierul moare, nu mai simti nimic, nu mai vezi nimic, nu mai existi, nu te reincarnezi, nu se intampla nimic, e ca si cum ai hiberna non-stop.

Răspuns Câştigător
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Eu cred in dumnezeu si diavol. dar nu sub numele astea si nu ca fiind niste suflete sau ingeri. ci niste energii, entitati. noi suntem tot energie deci suntem facuti din dmnezeu big grin super puterile alea eu zic ca le ai daca ai nivelul de energie ridicat, daca, crezi in divinitate, in energia aia ( dumnezeu ) si daca meriti si mai ales daca te desprinzi de rahatu asta numit societate. happy

32 răspunsuri:
| Goagăl_6635 a răspuns:

Si cand te gandesti ca sunt multe situatii. in care oamenii se trezesc cu diferite necazuti pe cap.si stau si se gandesc. " Oare ce am facut ca sa primesc asta "!

| DzeL a răspuns:

Nu Dumnezeu a creat omul, omul la creat pe Dumnezeu.
Nu trebuie sa crezi in El ca sa iti fie frica de El.
Cand murim poate ca vom afla raspunsul. Daca gandim logic din religie ies profituri foarte mari... uitate la popi sau cei mai "inalti" ca sunt plini de vile si masini de zeci de euro...Fiecare crede in ce vrea, avem aceasta posibilitate happy
Partea cu Diavolul...din parerea mea o prostie.pentru prostia sau ghinionul omului se da vina pe acest "Diavol"

| spiridusa a răspuns:

Exista si bine si rau.Dar trebuie sa exersezi mult asa cum zici tu cu super puteri eu spun cu ochi minti adica cum ii ordoni creierului.cu drag spiridusa