| princesshope a întrebat:

Credeti ca ar putea exista viata pe marte?
Adica uitati-va putin cate lucruri paranormale apar! Ce creedeti?

Răspuns Câştigător
| BurN a răspuns:

De ce n-ar exista? adica de ce sa fim doar noi in aceast mare Univers? Cred ca exista oriunde, si nu trebuie sa asculti de alti, care ar spune ca e doar apa si frig pe Venus, caldura de 700de grade si e imposibil sa traiesti.
Orice fiinta poate trai oriunde. ca pinguinul la temperaturi foarte scazute, si camila la calduri peste puterile noastre si care poate trai saptamani fara apa, chiar luni.
Evoluati este totul.

11 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Imi arati si mie ceva paranormal? Dar supranatural, subnatural, sau poate imi arati anti-natural?

| mihaibrasov a răspuns:

Exista, dar nu sub forma fizica pe care o cunosti tu. Exista si civilizatii soliene, daca tot veni vorba.

| Dannyjj a răspuns:

Ce ti se pare atat de paranormal cand zici viata pe alta planeta, cand zici viata pe marte, nu te gandi ca pe Marte traiesc bivoli, dinozaruri, extraterestri cu antene sau oameni, cercetatorii cauta viata pe alte planete sub forma de microorganisme(bacterii, organisme unicelulare, etc).

| GodBlessYou a răspuns:

Cel mult bacterii, oricum ar trebui sa pretuim vietatile pe care le avem la momentul actual pe Terra si sa-i salvam de la disparitie, decat sa cautam niste microbi pe Marte sau cine stie ce alte planete sau sateliti. Viata avansata nu cred ca exista in sistemul nostru solar si nici pe aproape, aproape insemnand mult. Dar undeva in universul asta vast, exista viata avansata, poate chiar mai avansata ca noi sau mai putin avansata, distantele sunt foarte mari, nu ne putem imagina.

| theorizer a răspuns:

Adevarul e ca doar invazia martienilor mai lipseste de pe lista ironiilor.

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu se stie niciodata ce pregateste Dumnezeu (eu nu cred ca exista viata pe alte planete)

| DenisIonut01 a răspuns:

Geanina nu Gianina

| Stefunny a răspuns:

Sunt atat de multe lucruri posibile incat imposibilul pare imposibil.

| princesshope explică:

Mersi da nu la toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alexcocalarul
In afara de doua trei greșeli grosolane de gramatica ai dat un raspuns de toata frumusetea.Esti tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca viata exista oriunde in aer in apa in spatiu si mai ales pe planete bineinteles nu viata pe care o stim noi paranormal nu exista imposibil nu exista. exista o rasa umana prea proasta sa intelega un univers fara sfarsit