| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Credeti ca Atlantida a existat cu adevarat? sau este doar un mit mentionat de atatea ori in romanele lui Jules Verne?

FUNDA

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La momentul actual nu se poate spune cu certitudine, sunt prea putine dovezi in favoarea existentei si controversate. Numai bine!

| Dumnezău a răspuns:

Herodot a bagat prima oara strambe,nu Verne. Daca i s-ar demonstra existenta,n-ar mai fi ascunzis,asta ar insemna clar si raspicat ca cineva, cu niste multe mii de ani in urma, avea tehnologie asemanatoare cu maglev-ul si capacitati extra-senzoriale exceptionale. Ceea ce-i destul de ciudat, daca intelegi ce vreau sa spun, ciudat in sensul ca-ti cam da fiori pe sira spinarii. laughing

| andrei a răspuns:

Un sambure de adevar exista. Nu se stie exact daca a fost chiar o insula scufundata, dar e posibil sa fie ca Pompei.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu cred pana cand nu se araa mai multe dovezi.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce se poate. Iar daca Atlantida a fost o insula vulcanica, ar fi expicabila si dispartia ei conform relatarilor. Interesant este insa, ca desi oceanele planetei sint cutreierate de zeci de ani de submarine, inca nu s-a gasit nimic care sa aduca a insula scufundata. Dar, eu tind sa cred ca nu e vorba de un mit.

| roxy1direction4ever a răspuns:

Cred ca nu. Si daca ar fi adevarat si daca nu, cu ce ma incalzeste pe mine asta?

| Warhead a răspuns:

E ca şi cum aş spune că Dumbledore se ascunde după un tomberon, doar pentru că a fost evocat în toate romanele din seria Harry Potter.

| Ratonhnhakéton a răspuns:

Da si Mos Craciun si Iepurasul de Paste beau ceaiul impreuna pe un curcubeu.