| CIVIC1 a întrebat:

Credeti ca este posibilă inventarea/realizarea unei mașini prin care sa se teleporteze rapid oameni si obiecte dintr-un loc in altul?

7 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

Hmm,dacă s-a putut inventa camerele foto cred ca-n maxim 100 de ani ne si teleportam.

| Xena20 a răspuns:

Nu. Poate doar obiecte, dar un om nu ar mai ajunge în viață la destinație.

| Xena20 a răspuns:

Teleportarea înseamnă că un obiect sa fie dezintegrat la nivel de atomi și integrat la loc în alt loc, daca faci așa ceva unui om sau oricărei vietăți e clar îl omori. Poate merge doar cu obiecte dar în niciun caz cu oameni.

| CIVIC1 explică:

Biblia prezinta cateva posibile exemple de teleportare. Unul din ele:

Fapte 39.40
39.,, Când au ieșit din apă Duhul Domnului a răpit pe Filip,
si famenul nu l-a mai văzut..."
40.,, Filip se afla la Azot de unde s-a dus pana la Cezareea.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui. Dar numai pentru oamenii onești.

| marcela290 a răspuns:

0 sanse de reușită, nu modela legile fizicii dar nu le poti bate

| LisaJulie a răspuns:

Foarte greu in secolul XXI! După părerea mea mai avem mult de lucru cu teleportarea și călătoria in timp!