| lupuvictor a întrebat:

Credeti ca exista vreo legatura intre extraterestri si Biblie?
http://ozn-ufo.blogspot.com/2011/07/dumnezeu-ozn-si-bibl ia.html

6 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Depinde, dacă numești extraterestru omulețul acela verde nu are nicio legătură. Dacă numești intervențiile divine ca fiind ceva extra-terestru da, există un raport foarte strâns între Creator și creat.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu cred în extratereștrii și nici în Biblie. Deci automat nu cred nici în legătura dintre ele. pam pam pam.

| MMihai a răspuns:

Sunt dovezi mai mult sau mai putin convingatoare ale existentei unor extra-terestrii de-a lungul timpului.
Un alt copil a pus o întrebare despre extratereștrii și i-am copiat câte ceva de pe net despre extra-terestrii.
Citește ce am copiat pentru acel băiat
http://www.tpu.ro/......incidenta/
Textul la care ai facut tu trimitere este foarte tras de par, dar in acele materiale dovada existentei extra-terestrilor, este mai evidenta.

| Sentinel a răspuns:

Bineinteles! IN Biblie, in special in Vechiul Testament sunt povestite intamplari in care "Ingerii" sau "Dumnezeu" venea calare pe cal de aur si alte cele. Pentru oamenii acelor vremuri care nu stiau ce inseamna tehnologie era usor sa spuna "Care zburatoare" la nave spatiale sau "slava lui Dumnezeu de culoarea curcubeului" la luminile navelor spatiale.

| MidnightLady a răspuns:

Da. Fix aia dintre "vre" si "o".

| danutzzz1992 a răspuns:

Eu nu am citit toata Bibilia, insa cred in existenta altor fiinte care s-au putut dezvolta pe o alta planeta dintr-un al sistem solar asa cum am facut-o noi, altfel spus daca noi am fi singuri in univers, nu crezi ca ar fi o mare risipa de spatiu?!