| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca indiferenta este o solutie in unele cazuri? credeti ca indiferenta ajuta societatea? Daca credeti ca indifernta nu este solutia, atunci va rog semnati aceasta petitie http://www.petitieonline.com/inchisoarea_pe_viata_pentru _ionut_tanasoaia

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Petiţia ta este un cretinism.
Până una alta există avocaţi, procurori şi judecători. În funcţie de un proces echitabil şi menit să afle adevărul se va decide dacă Ionuţ Tănăsoaia merită sau nu să meargă la închisoare şi dacă da, pentru cât timp.
Până una alta s-a inventat prezumţia de nevinovăţie.
Că-ţi place ţie sau celor ca tine însetaţi de justiţie tribală e puţin relevant dar la momentul de faţă Ionuţ T. este nevinovat.

Salam alekum.

| VladimirPutin a răspuns:

E zero acea petiție și să știi că nu trebuie făcut orice după cum votează orice prost

| Birjaru a răspuns:

De cand prostimea da verdicte si condamnari? Exista magistrati inca, de pe vremea romanilor.