| RAY a întrebat:

Credeti ca popoarele superioare celor din africa,asia, america de nord,sud,Australia aveau dreptul sa faca genocide,sa le faca sclavi,sa le ia resurcele, sa le trateze ca pe niste non umani?

Conforma ceea ce vedem in natura, cel mai bun are drepturile astea

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu, categoric nu aveau acest drept. A fost un abuz din partea lor.

| mODIN a răspuns:

O sa musc momeala si o sa intreb cum determini aceasta "superioritate" despre care zici.

| RAY explică (pentru mODIN):

Așa se considerau ei superiori in toate,le schimba religia,tradiția,limba, sclavi perfecți, dacă le considera egali nu le invadau, eu consider totul inutil și lipsit de sens, orice om are dreptul să trăiască și așa suferim prea mult

| T0T a răspuns:

Drepturile se câștigă. Asta merge cam oriunde. Din păcate, evoluția noastră a scos și scoate tot ce e mai rău din noi.
În rest, drepturi egale, libertăți și alte din astea sunt iluzii construite ca să ne țină docili. Nu credeam că voi spune asta, dar normalitatea e ceea ce spui tu. Lucrurile „frumoase", „drăguțe" și „morale" sunt alea artificiale.