| ioanalarisalari a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul lumi pe 21.05.2011(maine)?

Răspuns Câştigător
| Alexandra_1403 a răspuns:

Nu cred...scrie si in biblie ca inainte de sfarsitul lumii vor fi furtuni si cutremure mari ce nu au fost niciodata. Si multe alte dezastre ar fi trebuit sa se intample deja daca maine ar fi fost sfarsitul lumii...si crezi ca daca nici chiar Iisus Hristos nu stie cand va veni acea zi, vor sti niste oameni de rand? Au pus reclamele astea doar ca sa nu`i lase pe oameni sa doarma noapte de frica.oh go onwinking

21 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

DEci acum cateva min s`a anuntat si la stiri
Cik maine la ora 6 ar veni SF lumii
Dar sa sti ca in spatele acestui anunt exista si un scop publicitar adica ala se imbogaseste pentru ca a pus afise peste tot
Biserica ortodoxa si preotii au spus ca acel om (un prost) care a calculat ca maine vine SF lumii apartine unei secte iar majoritatea oamenilor din SUA sunt protenstanti deci nu ortodocsi
(Biserica ortodixa neaga si spune ca este o prostie si ca nik nu e adevarat)
Nu mai crede pentru ca e o aberatie
TOt acelasi om a zis ca in 1934 sau ceva de genu va fi Sf lumii dar n`a fost asa ca si-a mai incercat o data noocu in 2011 laughing
Si daca intradevar crezi in Dumnezeu nu tre sa crezi prostia asta !

| Anonim007X a răspuns:

Nu...e doar o prostie inventata pentru publicitate.

| cocolinoung a răspuns:

Ha ha ha

| Cineva3 a răspuns:

Nu e o prostie!

| Bya132 a răspuns:

Iar eu sunt regina Angliei...

| BeLyNdA a răspuns:

Nu are cum! Orcum si acum un an sau doi au zis ca pe data x si x va veni sfarsitul lumii.Si nu a venit! Asta este dovada!

| SalutTpu a răspuns:

Nu
de ce? pentru ca pe 27 am banchetul whistling

| joe2011 a răspuns:

Normal ca...nuuuuu

| ChocolateFrog a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu. foarte aiuriti sunt aceia care si-au vandut totul de dragul de a se bucura de o ultima zi...

| lauritta a răspuns:

Normal ca nu.in biblie scrie ca sf. lumii va veni at. cand nimeni nu se va astepta la asta.e adv. ca s-au intamplat multe catastrofe ca semn ca venire Domnului este aproape.dar daca ar veni intr-un timp bine precizat noi oamenii am avea libertatea da a ne căii si de a spune: '' lasă ca mai am xxxx zile pana la venirea Domnului azi pot sa fac xxxx lucru ca pana sa vină Domnul ma căiesc și el mă iartă'' de asta D-zeu nu a vr. ca noi sa știm cand va veni el, ca toata viata noastra sa fie dupe voia Lui! sper ca ti-am fost de folos. Fundă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu va veni! Cei care spun aceste lucruri vor doar sa sperie lumea. Au mai spus ca va veni sfrsitul lumii de multe ori si cu toate astea nu a venit. Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii si nici nu vor sti vreodata.

| DeEa9904 a răspuns:

Eu nu cred ca sfarsitul lumii va veni maine deoarece acel om care a prezis asta a spus ca sfarsitul lumi va veni si in 2000 si nu a fost asa.Eu nu cred in asta. Funda?

| carpediem a răspuns:

Din nou?

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Doamne Fereste, nu si tu!
De fapt se presupune ca va fi pe 21 la americani (ora 18) si pe 22 (ora 4 dimineata) la noi.
Dar NU CRED.
Daca nici Fiul Lui Dumnezeu, Iisus Hristos NU STIE cand va fi SFARSITUL LUMII, cum sa stie niste muritori de rand ca noi? De unde sa stim noi? Ca vedem in Bilblie? Cei care spun aceasta sunt niste capsomani idiotii! CUM SA STII CAND E SFARSITUL LUMII, CAND NICI IISUS HRISTOS NU STIE, STIE NUMAI DUMNEZEU TATAL?
Nu cred.
Nu crede.
Nu e adevarat.
Povesti de adormit copiii.

| 123456_7889 a răspuns:

Nu va fi sfirsitul lumii. Sfirsitul lumi va fi peste 5 miliarde de ani.Pentru ca a spun ca si in 2000 va fi sfirsitul lumii, si si o fost? o zis ca in 2012 va fi. Apoi deamu a spus ca in 2016 va fi sfirsitul lumii.D-imi funda te rog.Plizzzz

| Bettt:) a răspuns:

Eu una nu cred. Te sfatuiesc sa citesti APOCALIPSA din BIBLIE ca sa te lamuresti. este ultima carte. Si asta cu sfarsitul lumii, nici un om nu poate stii! Nu stie nici macar Isus, fiul Domnului! Numai El stie.Tot ce trebuie sa faci este sa crezi in Dumnezeu si nimic rau nu ti se va intampla.Inainte de apocalipsa va fi rapirea cand Domnul va "fura" in Rai pe oamenii lui.pe credinciosi.Tot ce trebuie sa faci este sa te pui in mainile lui Dumnezeu si vei fi ferit de necazuri.Domnul sa fie cu voi toti! Amin.

| Ady3835 a răspuns:

Nu mai sunt stiri la tv si trebuia sa apara ceva nou laughing! inventat asa bla bla laughing

| Andreea011 a răspuns:

Nu, nu cred! E ceva absurd.((prostii)).voi chiar credeti ca va vei sfarsitul lumii maine? Nu, nici gand.Cum sa vina sfarsitul lumii daca azi e bine si frumos? Nu trebuia mai intai sa dea ceva semne ca vine acest sfarsit al lumii( adica:un cutremur, ceva vijeliii etc.) Nu credeti?

| Prezidentul a răspuns:

La 4 VINE SF LUMI nu la 6 lo0l lollool ce mincinosi la americani vine la 18:00 la noi la 4 dimineata

| TheVampireDiaries a răspuns:

Nu cred deoarece cum au spus si ceilalti care au raspuns, un om a spus asta de multe ori i nu s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine va fi ziua manipularii in masa. Maine va fi o zi trista pentru unii dar utila pentru altii. Sfarsitul lumii adevarat va veni peste vreo 3000 de ani. Stupizi ce sunteti.