| PrettySmile a întrebat:

Credeti ca vampirii au existat?

31 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

Exista si acum vampiri si s-au aciuiat prin parlament. Ar trebui facuta o sfestanie pe acolo si stropiti cu totii cu foarte multa aghiazma. S-o credeti voi c-au disparut, se inmultesc ca dracii chiar daca acum e criza, ca au ce sa suga. Si pe langa sange mai sunt si mancatori de rahat, ca de, s-a modernizat lumea.

| push2gl a răspuns:

Vampirii sunt ființe mitologice sau folclorice, care subzistă prin hrănirea în special cu sânge de la creaturi vii, indiferent dacă sunt strigoi sau persoane în viață.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampir_%28legend%C4%83%29

| Coconutz a răspuns:

Nu.Nu exista si nici nu au existat vreodata.
Daca stai sa o iei istoric avem o sumedenie de tipuri de vampir.
De la Dracula la Tooth Fairy din twilight.
Din punct de vedere stiintific si biologic ar fi prea multe anomalii extraordinar de rare daca nu chiar imposibile, adunate toate intr-un singur corp.
Nevoia de sange, frica de soare, puterea si agilitatea ridicata si chiar si frica de usturoi.Din ce am inteles in mare parte un vampir nu este foarte viu, de fapt de cele mai multe ori in filmele contemporare sunt morti iar singur mod de ucidere este printr-un tarus prin inima(logica imbatabila).
Sa te tii de vreo o faramita ca un vampir sau varcolac sau chiar ZOMBIE ar exista trebuie sa fii prea spalata pe creier de filmele si seriarele astea pline de vampiri cu un story scris in perioada sangeroasa a lunii a unei femei.
Keep it real.

| Liviu321 a răspuns:

Da au existat si inca mai exista! Sug sangele copiilor care inca mai intreaba de existenta lor rolling on the floor

| PrettySmile explică (pentru Liviu321):

Mie inca nu mi-a supt singele nimenitongue

| Liviu321 a răspuns (pentru PrettySmile):

Nu...inseamna ca nu ti-ai dat seama de apropo. Daca nu esti ruda cu Basescu inseamna ca nu ti-a supt nimeni sangele insa daca nu esti SIGURI ti-a SUPT SANGELE :X fii vesela viata merge inainte
http://www.youtube.com/watch?v=5NNi4JIwsCo

| Aiureeaaa a răspuns:

Hey :*
Nu stiu ce sa zic de existenta lor dar pe mine ma fascineaza foarte mult povestile cu vampiri si chiar filmele!

love struck

| ombladon a răspuns:

Inca mai exista, ii gasesti la guvern!
Sau mai vampiritele, care le gasesti pe centura laughing

| scarharo a răspuns:

Au exisat ca incercari ale oamenilor sa explice evenimente ciudate

| hunterpainting a răspuns:

Da, au existat, la fel si ielele si duhul baltii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai uitati la porcarii precum Twilight, vampire diaries etc, ca dauneaza grav sanatatii mintale!

si raspunsul e clar:NU!

| Priest_Mike_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga pretenas lasa lumea sa creada ce vrea... spalarea pe creier e la moda acum! Fetelor stiti cum sta treaba in general sper ca nu trebuie sa repet ca va descurcati de minune la asta! Dar va repet
DACA NU ESTI PROST NU ESTI LA MODA! si voi credeti-ma ca sunteti foarte in trend

| AngelOfNight a răspuns:

Existenta noastra pe aceasta planeta dateaza nu de foarte mult timp asa ca nu e exclus ca inaintea noastra sa fi existat asemenea fiinte (un argument ar fi chiar fapul ca exista lengede cu ei care este posibil sa se inspire din realitate)
Oricat de 'apetisanta' ar suna aceasta idee eu una cred ca si daca au existat specia a disparut cu mult timp in urma...

| Coconutz a răspuns (pentru AngelOfNight):

Interesant. Deci o specie mult mai avansata biologic ca noi a existat inaintea noastra.Si pe ce se hraneau? McBloodnalds?
Si daca legenda mai zice ca pe sange de animale. Deja asta nu mai e vampir.
In multe triburi vechi de multe ori cand exista o disputa intre 2 membri ai grupului cel care invingea manca o mare bucata de carne din pulpa celui invins(acolo era partea mai carnoasa) pentru a lua din puterile lui. Foarte usor poate fi schimbata legenda.

| gheorgheasdasa a răspuns:

Y u no gonna grow? straight face aia de au zis ca " e posibil sa exista.n-avem de unde sa stim ce s-a intamplat in trecut " ganditi si voi logic... daca existau.nu se scriau documente despre ei ( documente PE BUNE.nu sf ).v-ati uitat prea mult la twilight straight face

| Lupan7 a răspuns:

Salut. Desigur că nu există.
Citeşte poezia asta compusă de mine.Aşa-i cînd vine muza. Mă laud puţin.

"Vampiri nu există"

Vampiri nu există pe-acest pământ,
Însă mulţi preferă băile de sânge,
Ş-atunci când cineva se-nmoaie zâmbind,
Într-un colţ de lume altcineva plânge.

Oligofrenă-i privirea celor pribegi,
Ce provoacă o puternică migrenă,
Distrug vise, idei şi chiar oameni,
Sfâşiind carnea crudă ca o hienă.

Scrâşneşte caninul pe un os alb,
De copil mut şi nevinovat,
Plouă cu sânge, iar ei sar în sus,
Ş-alunecă-n jos pe rozul palat.

Aş vrea ca toată lumea să ştie,
Că unul Dumnezeu e cel sfânt,
Trăiţi şi iubiţi-vă oameni!
Vampiri nu există pe-acest pământ.

| ThisIsIoanaBlack a răspuns:

DA, raspuns simplu si apropo si mi-e imi plac filmele cu chestii de-astea (varcolaci, vampiri) big grin

| Gabyyella a răspuns:

Eu cred în vampirii, deoarece legendele, superstițiile & miturile pot avea un advăr, și nu de asta sau făcut și flm pe această temă. Eu cred că au existat pe timpurii.

| Ansassisia33 a răspuns:

Eu cred ca da... Cum varcolacii se trag din caini si vampirii se trag se ice ca cica din pisici( de aia sunt rivali). Si cred ca pot exista si acum. Dar nu sunt periculosi:*

| ionut009 a răspuns:

Eu cred ca da altfel cum sa-ar fi facut atatea povesti cu vampir.

| maryannn a răspuns:

Eu nu prea stiu ce sa zic inca tot nu s-a gasit vreo explicatie, am auzit de vampiri din filme

| dragutza_4640 a răspuns:

Probabil ca au existat...nimeni nu poate sti cu exactitate deoarece noi traim in secolul XXI, iar daca vampiri au existat asta s-a intamplat acum mii de ani.winking Bafta!

| micheline19 a răspuns:

Stiu ca ti.ar placea ca edward cullen sa existe in realitate da din pacate nu sad totusi am citit undeva despre un tip scapat de la un ospiciu cu din astia dusi cu pluta rau de tot si asta omora oameni si bea sange...beah.uite un sambure de adevar poate de la cazuri asemanatoare au pornit astfel de legende.bye

| loko1992 a răspuns:

Sincer... Nu cred in asa "tampenii"

| mihalcamaria3 a răspuns:

Nu cred

| Nirvana_9609 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic depinde de ce persoana intrebi, de exemplu e nu cred big grin

| twlight a răspuns:

Daca exista o sa aflam cu siguranta

| IoanaMad02 a răspuns:

Vampirii...destul de complicat, daca stai bine si te gandesti, la vremea cand au inceput sa circule aceste povesti, existau oameni creduli carora daca le ziceai ceva de genu`''te mananca un vampir daca mergi acolo'' nu mergeau in viata lor acolo, fara sa cerceteze prea mult...parere personala

| danuttm12 a răspuns:

Nu cred ca mai exista.au fost prin anii 1281 si ceva pana in 2005.

| Priest_Mike_1990 a răspuns:

Ma copii fete si baieti sincer eu cred cu sfintenie in vampiri, si sa va spun si dc! Povestea incepe asa... mergeam pe drumul meu linistit si plin de gropi din capitala cand deodata intrevad la orizond o fata, frumoasaaaaaaaaa de mureai si statea ea zgaita uitandu-se larg la mine cu niste ochi bulbucati in cap ca dupa bautura de zici ca era aia din twilight... si ce crezi pentru nici 50 de roni mai supt de am zis ca nici Clanu Volturi nu ma mai salveaza laughing
asa ca aveti grija cu vampirii ca mai sug si altceva decat sange