| Luiza_4305 a întrebat:

Credeti in comunicari telepatice? de ce?

Răspuns Câştigător
| yinyang a răspuns:

De mic auzeam parca o voce cand era vorba sa ma caute cineva... apoi aflam ca eram cautat de acea persoana careia ii auzisem vocea mai devreme cu maxim jumate de ora... apoi am inceput sa merg si pe intuitie si acum pot sa primesc mai usor aceasta telepatie...noua descoperire in tehnologie...iti lipeste un fir de barbie cu un adeziv si poti comunica telepatic...mai mult...gandindu-ne ca fiecare dintre noi detine o aura, un camp propriu de energie, nu e greu ca sa ne dam seama ca orice gand transmitem oricui, transmitem impreuna cu el o parte din energia noastra...la gemeni este un fenomen mult mai vizibil datorita faptului ca exista si o legatura trupeasca...aceasta legatura este prezenta si intre mama si copil...Proiectele secrete CIA: oameni care au fost supusi la experimente cu electrozi, sedati cu droguri pentru a li se modifica (deschide) creierul spre o noua dimensiune... legatura se face si cu proiectul Montauk si Philadelphia a lui Enstein...sunt multe de zis dar nu vreau sa va plictisesc... oricum dupa parerea mea si studiile facute, mai ales ca am trait si experiente... pot spune ca eu cred cu putere in acest fenomen numit TELEPATIE... omul este ceea ce gandestewinking mersi de intrebare isandra... o zi buna va doresc la toti de pe TPU.

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ceva adevar exista in telepatie, dar ea nu a fost suficient descifrata, desi este in studiu de multi ani. Legaturile telepatice se stabilesc de regula intre persoane foarte sensibile intre care exista o anume afectiune.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred in asa ceva, intamplator am avut ocazia sa imi dau seama ca acestea au loc fara vointa omului.

| yadora a răspuns:

Da ....fiindca am simtit pe propria piele...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Nu cred in comunicari telepatice dar cred in legaturile speciale dintre gemenihee hee

| lora_9285 a răspuns:

Da! Telepatia este, o forma de comunicare primitiva.La inceputuri cand omul a inceput sa se intaleaga unul cu celalalt, a fost prima forma de comunicare, urmata de cea prin semne, mai departe prin sunete si tot asa mai departe pana in prezent.Atunci, telepatia facea parte din comunicare, dar odata cu evolutia omului aceasta abilitate a rama undeva in urma, inradacinata adanc in genele noastre.

| yinyang a răspuns:

De mic auzeam parca o voce cand era vorba sa ma caute cineva... apoi aflam ca eram cautat de acea persoana careia ii auzisem vocea mai devreme cu maxim jumate de ora... apoi am inceput sa merg si pe intuitie si acum pot sa primesc mai usor aceasta telepatie...noua descoperire in tehnologie...iti lipeste un fir de barbie cu un adeziv si poti comunica telepatic...mai mult...gandindu-ne ca fiecare dintre noi detine o aura, un camp propriu de energie, nu e greu ca sa ne dam seama ca orice gand transmitem oricui, transmitem impreuna cu el o parte din energia noastra...omul este ceea ce gandestewinking mersi de intrebare isandra... o zi buna va doresc la toti de pe TPU.

| SpikE a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si sint capacitati pe care le-a avut fiecare om dar pe care le-a pierdut in timp.

| naya a răspuns:

Tatal meu a avut un frate geaman si cica se "simteau", in sensul ca stiau cand unuia i se intampla ceva.Mama ma mai suna cand ma simteam rau si din prima ma intreba "ce ai?"laughing In rest..cred ca poti sa ajungi sa cunosti o persoana atat de bine incat sa-i ghicesti gandurile.