| TraianIImperator a întrebat:

Cu ce formulă se poate calcula creșterea în masă a obiectelor, odată cu aproprierea lor de viteza luminii?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Https://imgur.com/1wC6b0f

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Da stiu ca te-ai intrebuintat, nu gluma. laughing

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Darkmagic):

Hey! happy Nu aveam cum sa fac radicalul pe TPU, a trebuit sa il pun asa.
Tu ce mai faci? Cum ai intrat, te'ai si certat cu unul.batting eyelashes

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Un pic pe TPU. In plimbare.
Nu m-am certat, i-am atras atentia ca a gresit. Cu cine naiba sa ma cert? big grin

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Darkmagic):

Adevarat. laughing Baiatul nu stie fizica de clasa a 8 a, ne trimite la NASA.winking

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, intreaba.i pe cei de la NASA.

| BlindMirror a răspuns:

Cu nici măcar una, care să îți de-a un răspuns verificabil. Totul este la nivel teoretic. Deocamdată.

| sadrian46 a răspuns (pentru BlindMirror):

Nu este nivel teoretic. În acceleratoarele de particule, particulele acelerate la viteze mari, când se ciocnesc, confirmă creșterea masei cu viteza, prin efectele produse la ciocnire.