| DorelSudoru a întrebat:

Cu toti stim asa zile defectele ale sociopatilor, dar eu tind sa cred ca ar fi mai bine sa facem ca ei in anumite locuri si situatii.:
". Ei nu recunosc drepturile altora" Deci nu iti apare sistemul de vinovatie poti sa omori sa faci rau fara nici o mustrare de constiinta(unii chiar merita)
O alta chestie caer mi se pare buna: "Nu au nici o problemă în a spune minciuni calm şi uşor, pot crea, şi convinge şi pe alţii" Un lucru destul de avantajos cui nu iar cnveni sa faca asta?(din nou fara sai pese)
"Numai rareori sunt certaţi cu legea deoarece crează situaţii în care comportamentul lor tiranic va fi tolerat, iertat, sau de admirat – mai are cineva dubii în vederea schimbării?" Deci asta e chiar misto desi nu stiuin ce situati pot face asta ar fi un lucru util...
Si acum ultima...
"Incapacitatea de a iubi." nu stiu ce ziceti voi stiu nu e un lucru tocmai ok dar sunt de acord cu partea asta 80%!
Tot ce e pu sin ghilimele e luat de aici...http://blogosfera.md/view-post-v-107137-0-romana.html.(n u sunt si nici nu ma cred un sociopat).
Ce credeti?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Dupa cum se vede e clar ca induci si modul de gindire a altora impotriva lor.De ce nu alegi o cale libera din toate punctele de vedere? De ce nu ai pus doar intrebarile fara predictiile tale idioate sau ale altora dar cu procentajul tau de credibilitate de 80%? Parca ma aflu in fata unui reporter idiot, manipulat de pe antene.

| harciog a răspuns:

Ia fiti atenti la Fanatic'"sociopatul daca iubeste sa faca rau, are cu cine se insura si e foarte fericit, fata de mine..."oameni buni,"fata de mine"care ma exclud din start si deci eu nu-s sociopat pentru ca nu vreau eu daca-ntelegeti.

| harciog a răspuns:

Fanatec,am ramas cu gura cascata de admiratie la grija ta fata de mine in legatura cu etichetele.Totusi consum tot dupa gust, nu dupa eticheta.Mi-e frica sa nu puna cineva eticheta de cotnari pe sticla de furadan.In rest pledoaria "pro"harciog nu am citit-o probabil ca-i prea "grea"pentru mine.

| miradoniz a răspuns:

hee hee cred ca sociopatii sunt destui de rari, totuși...eu nu am întâlnit nici unul până acum,credhee hee e puțin ciudat sa iei conceptele psihologice și sa le aranjezi ca sa se potrivească la cât mai multa lumehee hee de astea le spune profile psihologice, ar trebui sa ajute
sa se restrângă cercul de persoane posibilehee hee În fine, enigmele oamenilor de pe nethee hee în 50 de ani o sa vedeți ce o sa ningă cu profilele noastrehee hee

| Mayar a răspuns:

Pai astea sunt lucrurile bune. oke, de acord, frumos, dar incapacitatea de a iubi, adica incapacitatea de a avea sentimente.
Daca ataca pe cineva nevinovat, ei nu pot simti, ci actioneaza ca niste masinarii sarite de pe fix. Asta demonstreaza ca nu mai sunt oameni. Oamenii au constiinta si sentimente. si animalele au sentimente, dar daca ei nu au, atunci sunt roboti. Mie mi se par niste oameni periculosi, in care nu poti avea incredere pentru ca nu au sentimente, nu au discernamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma ataca, va muri ca Ness-ul, adica instant. Totul se reduce la confortul propriu. Filozofia vis a vis stari si dispozitii este nula. Suntem oameni, si trebuie sa fim alerti. Nu ma intereseaza cat de bolnava psihic este o persoana, in momentul in care sunt amenintat de actiunile sale. Daca eu consider ca viata imi este in pericol, o elimin rapid (fizic) fara ramuscari.
Cat despre faza cu iubirea, sa stii ca toti suntem capabili sa iubim. Diferenta se face la selectarea subiectului iubit. Daca iubesti un criminal in serie, inseamna ca ai cel putin 14 probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu au nici o problemă în a spune minciuni calm şi uşor, pot crea, şi convinge şi pe alţii" ASta e a crestinopatului, observi cu cata nesimtire fura crestinii raspunsuri de pe google, si doar le-am atras atentia, dar se pare ca li se rupe, sau eu nu inteleg atitudinea asta, mai rau de atat eu nu ma pot da la ei.Deci asta cade din prima, eu nu sunt de acord cu cele astarnate in ghilimele.
"Incapacitatea de a iubi." toata lumea iubeste, sociopatul daca iubeste sa faca rau are cu cine se insura si e foarte fericit, fata de mine care inca mai aleg, dezamagiri, bla bla bla...Ce cred, nu mai cred nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, prostia filosofiei si ipocrizia se invata din propriile greseli si esecuri, bine ca ne mai spui asa(fara sa vrei) cate ceva despre intentiile stupide si...stii tu,"caracterizarea din oglinda" facuta altuia in fine, se pare ca n-are rost cu bigotii.
Am precizat si cele doua extreme in care ma aflu, tu doar ai extras din context ce ti-a placut, pentru ca rezultatul sa-ti fie favorabil si evident in defavoarea mea.
E greu pentru tine @harciog! mai bine citeste etichetele inainte sa ma consumi, imi e sa nu gusti ceva otrava.
P.S. si acum se mai tavalesc unii de ras si intreaba de tine la OPERA "HARCIOGUL DE PREERIE"