| modestul a întrebat:

Cum ai prefera sa fie apocalipsa?

25 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cu lapte si miere.

| Alphawolf a răspuns:

Ce apocalipsa omule tu te uiti in gura crestinilor sau poate crezi ca o carte S. F. poate fi adevarata?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Admitzand ca s-ar produce, chiar are vreo importanta cum prefer EU sa fie?
Sau, cumva se produce, mai nou, la cerere?

| Parintele a răspuns:

Apocalipsa? Apocalipsa te intereseaza frate pe tine? Nu o sa fie nici o apocalipsa, pregateste-te pentru viata.

| Razvan a răspuns:

Asteroizi.Cazuiti in apa. Apoi un val tsunami urias. Apoi niste foc apocaliptic si la final desertul. Un cutremur uriashee hee

| danut a răspuns:

Pai Apocalipsa e scrisa pe foita de Bibie si e scrisa de Apostolul Ioan.
Poate ai vrut sa intrebi cum ai prefera sa fie Sfarsitul Lumii.

| karellen a răspuns:

Mereu „de mâine încolo..."

| hândel a răspuns:

Aş prefera să fie absentă.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Ragnarok si muzica metal.

| waXonwaXoff a răspuns:

As prefera sa nu se intample.

| waXonwaXoff a răspuns:

Fara ceapa te rog, am o intalnire importanta.

| TeoPT a răspuns:

Nu stiu.sa se produca in timp ce dorm.laughing

| Cσσкiє a răspuns:

Să cadă burgeri din cer, iar apoi să plouă cu pisici mici, albe.

| oanamaria a răspuns:

Oricum ati prefera, va fi asa cum a fost descris.
Intai va veni pe pamant Antihrist, apoi va ajunge sa domneasca 3 ani jumatate, cei care vor accepta semnul fiarei vor fi fara speranta, morti de vii, apoi va aparea Sf Cruce pe cer, vor invia toti mortii apoi va aparea Hristos pe cer si Judecata va dura cateva minute in care va sapara oamenii rai de cei buni asa cum pastorul desparte oile de capre.
semnele sunt:
Propovaduirea Evangheliei la toate neamurile
Ivirea de prooroci mincinosi si caderea multora de la credinta, precum si inmultirea faradelegilor intre oameni
Venirea lui Antihrist
Venirea pe pamant a lui Enoh si Ilie
Multe si mari catastrofe in natura si intre oameni
Convertirea poporului evreu la crestinism
Aratarea pe cer a semnului Fiului Omului

http://www.razboiulnevazut.org/articol/84/Semnele-timpului

| Marii a răspuns:

Cat mai rapida, sa nu simt cum sufera toti. happy

| wormy a răspuns:

A.cred ca "ireala" este cuvantul cel mai potrivitbig grin

| axelmatei a răspuns:

Mai deloc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apocalipsa va veni la moartea meawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai deloc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in chestii de genu. E pierdere de timp sa ne gandim cum poate fi, cum ne dorim si la sfarsit sa ne dam seama ca am pierdut timpul de geabawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera sa fie selectiva, dar cred ca va fi generala. Criteriile de selectie ti le spun in privat, s-ar simti lumea jignita!

| SimpleGirl408 a răspuns:

As vrea sa fie dupa ce mor eu tongue

| fame a răspuns:

Inexistenta big grin

| AngellSthefan a răspuns:

Foarte rapida. Ca oricum vom muri cutotii. Dar poate se va inventa ceva care ne protejeaza. Dar saracii nu vor putea sa o cumpere si vor murii crying

| Ionut_5706 a răspuns:

Cu floricele pe campii printre care se numara mortii big grin(ce imaginatie am)