| MadRaven a întrebat:

Cum ar fi o viata fara educatie?

12 răspunsuri:
| floriasdfg a răspuns:

şcoala/educaţia ne dă oportunitatea de a fi cineva în viaţă, o viaţă fără educaţie ar deveni cam plictisitoare la un moment dat.

| YONTU a răspuns:

Buna! happy
Dupa parerea mea ar fi o mare "dezordine"... Nu ar fi locuri de munca si toti o sa stea pe capul parintilor! Si dupa ce ei nu vor mai fi vor lenevi neavand bani si isi vor astepta moartea!

| Radioactive a răspuns:

Un haos. Oameni incapabili să se înţeleagă, să se exprime, să trăiască într-o comunitate, oameni fără viitor, pentru că nu şi-au primit educaţia. Cel puţin, aşa o văd eu. Nu că nu se vede deja zilnic. N-avem destule scursuri în societate?

| SkizoMetal a răspuns:

Un dezastru imens.

| harciog a răspuns:

O ordine perfecta, o ordine instinctuala si nu una falsa ca in cazul nostru.

| Delicacy a răspuns:

Priveşte prin geamul prăfuit de afară, şi vei afla răspunsul întrebării tale.

| Holocaust a răspuns:

"Oamenii se nasc ignoranţi, nu proşti; ei ajung proşti din cauza educaţiei."-Bertrand Russell
Subscriu la ce a scris @harciog.

| shadovv a răspuns:

Seaca.

| mixxjim a răspuns:

Nu exista asa ceva, orice forma de organizare umana se bazeaza pe educatie. nu e ceea ce cunoastem noi a fi educatie intotdeauna, adica mers la scoala, la facultate sau invatat cum sa vorbim, cum sa ne purtam, dar oricine are parte de educatie. si cei din triburile salbatice, care nici nu stiu ca exista scoala au educatie, sunt educati de mici care este ierarhia in trib, sunt educati cum sa vaneze, cum sa-si intemeieze o familie, sunt educati cum sa-si construiasca arme si adaposturi, pana si animalele au "educatia" lor - cum sa vaneze, cum sa se ascunda de dusmani etc. deci viata fara educatie de fapt nu ar mai fi viata

| Shatteredx a răspuns:

Ar fi plina de oameni ca tiganii.

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

O viata de cocalar!

| NoShit a răspuns:

Anarhie e şi cu şi fără educaţie.