| Madesz a întrebat:

Cum as putea deveni vampir?

10 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cu o masca.
Doar nu crezi ca exista vampiri cu adevarat. Bine, exceptand tantarii happy

| MVPSH a răspuns:

Te pictezi
uite aici un link bun : https://youtu.be/hyt0R2I--8Q

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, trebuie sa sugi

| Raniaa a răspuns:

Papă sânge de țânțar.

| M7Seven a răspuns:

Bei sange de vampir si dupa te omori, o sa te trezesti dupa cateva ore vampir.PS ai grjia ca sangele pe care il bei chiar sa fie de vampir altfel nu stiu cum o sa te trezesti

| johnnny123 a răspuns:

Oricine știe că pentru a deveni vampir trebuie să te muște un alt vampir. Și ca să devii vârcolac trebuie să te muște un alt vârcolac. Și ca să devii zombi trebuie să te muște un alt zombi.

Este un scenariu foarte simplu și repetitiv, pentru că oamenii care cred în vampiri, vârcolaci și zombi nu pot înțelege decât lucruri simple și repetitive.

| ziftode a răspuns:

Trebuie sa te muste/transforme/infecteze alt vampir, (marea majoritate a filmelor spun asta) sau
trebuie sa te blesteme o vrajitoare (Dark Shadows, Vampire Diaries) sau
trebuie sa gasesti templul de pe insula secreta (Byzantium)

nu ai harta spre insula secreta, nu cunosti nici un vampir sau vrajitoare, atunci imi pare rau, tot ce poti sa faci e sa devii surogat de vampir, adica sa te imbraci cu giulgiu, sa dormi ziua si sa stai treaz noaptea, sa porti proteza cu colti (sau sa iti faci dinti falsi cu colti), etc. (prea multe detalii strica) si sa te crezi Bampir (vezi Caragiale pentru cuvantul asta)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intri in pesede.

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu poți.

| SelfieWild a răspuns:

Bei sânge