| CrucifiedCountess a întrebat:

Cum credeti ca ar fi fost lumea da ar fi(mai) existat Atlantida?

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Dacă e să te iei după Platon, băieţii şi fetele de acolo erau foarte avansaţi din punct de vedere tehnologic. Totuşi, erau oameni. Ar fi descoperit bomba atomică acum 500 de ani şi ar fi distrus Pământul, aşa cum o să facem şi noi cândva. În fond, tot oameni erau şi ăia, aşa că nu cred că s-ar fi prins la timp de puterea pe care ar fi avut-o. Aşa că NU ar mai fi fost lume:X

13 răspunsuri:
| CrucifiedCountess explică:

Rectific!
Cum credeti ca ar fi fost lumea daca ar fi(mai) existat Atlantida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai adaugam un continent

| Crisu_8081 a răspuns:

Aveam mai mult spatiu pe Pamant.Si,probabil,erau mai multi prosti pe lume care sa populeze si locul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe Platon. tongue

| CrucifiedCountess explică:

Enigma...emort..nici cenusa nu mai e...

| AvalohAlyn a răspuns:

Mai populata.

| Swabia a răspuns:

Eu nu cred ca a existat Atlandita, desi se zice ca Atlantida s-a scufundat in ocean acum 9.000 de ani inainte de Solon.Aceasta legenda a fost redescoperita de umanisti in perioada moderna. În prezent, Atlantida se regaseste in cultura populara, de la opere stiintifico-fantastice la filme si jocuri video!

| naya a răspuns:

Wow...frustrari filosofice. sa ti-o spun si eu pe a mea..cum ar fi fost lumea daca eva nu ar fi muscat din mar? thinking get real.

| alma a răspuns:

Mai populata si cu mai multa istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eheee alta lume.alte moravuri. poate nici nu mai munceam.eram someri cu totii si ne ocupam doar cu dragostea si placerile.
tu ce faci? tiai mai gasit ceva? pe vremurile astea? cauta ceva ca lumea.

| quintul a răspuns:

Mai, voi va uitati prea mult la televizor.

| Verdunkleten a răspuns:

Altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca lumea ar fi foarte evoloata