| AlienAlienAsk a întrebat:

Cum credeti ca va evolua neocortexul la nivel teoretic, va putea oare generatia aia de oameni sa simuleze emotii pozitive oricand in orice moment? Ce punct credeti ca poate atinge la un moment dat creierul uman?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Creierul probabil va degenera, pe măsură ce mașinile vor gândi tot mai mult în locul lui.

| AlienAlienAsk explică (pentru sabin89):

Pai da, dar va evolua datorita conditiilor de mediu, eu asa zic.

| sabin89 a răspuns (pentru AlienAlienAsk):

Mai exact, la ce condiții de mediu te gândești? La încălzirea globală? La topirea ghețarilor?